Rubriky:

Ostatní

Živě

Boxerská asociace vyřadila několik olympijských rozhodčích

17. srpna 2016 16:56 - Rio de Janeiro

Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) vyřadila několik olympijských rozhodčích poté, co provedla revizi některých soubojů z her v Riu de Janeiro. Sudí mají na olympiádě za sebou několik sporných verdiktů, na jejich výkon si hlasitě stěžoval Ir Michael Conlan, diskutovalo se i o finálové porážce Kazacha Vasilije Levita.

 

Peter Cziborra, Reuters

AIBA prošla dosavadních 239 olympijských duelů, rozhodnutí byla podle ní nečekaná u "méně než hrstky" případů. "Zainteresovaní rozhodčí už nebudou na těchto hrách rozhodovat další zápasy," uvedla v prohlášení asociace. Podle agentury Reuters zůstávají všechny výsledky v platnosti.

Bronzový medailista Conlan zuřil po čtvrtfinálové porážce v kategorii do 56 kg s Rusem Vladimirem Nikitiem. Všichni tři sudí vyhodnotili jako vítěze ruského boxera v poměru 29:28. Conlan asociaci označil za podvodný a zkorumpovaný spolek. Rozhodčí při svém emociálním projevu v ringu počastoval zdviženými prostředníčky a prohlásil, že v amatérském ringu končí.

Rozporuplné reakce vyvolal verdikt v duelu o zlato v kategorii do 91 kg, který vyhrál Rus Jevgenij Tiščenko nad Kazachem Levitem. Člen výkonného výboru AIBA Tom Virgets na to konto naznačil, že by mohlo dojít ke změně systému rozhodování tak, aby byl méně založen na subjektivním posuzování. Sudí rozhodli podle pravidel, ale Virgets připustil, že pro diváky nemuselo být hodnocení srozumitelné, protože na první pohled měl převahu Levit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.