ČR - Polsko 2,5:1,5Šachisté na olympiádě porazili klubové spoluhráče z Polska

Baku

Čeští reprezentanti v osmém kole šachové olympiády v Baku porazili Polsko 2,5:1,5 a vylepšili si náladu po páteční hladké prohře s Ruskem. O jejich vítězství rozhodl Viktor Láznička, který na druhé šachovnici porazil černými figurami Jana-Krzysztofa Dudu. Český tým se v průběžném pořadí posunul na 12. místo a v neděli ho čeká Nizozemsko.

Duel osmého kola měl pro řadu hráčů pikantní příchuť, neboť David Navara, Láznička, Vlastimil Babula a Poláci Radoslaw Wojtaszek a Mateusz Bartel jsou spoluhráči z Novoborského šachového klubu, s nímž letos vyhráli extraligu. Poláci byli přitom podle průměrného koeficientu favority, ale k výhře jim to nepomohlo.

Ženy remizovaly s Estonskem 2:2, a po osmém kole jim patří 37. místo. Body za vítězství Češkám získaly Kristýna Havlíková s černými a Tereza Rodshtein s bílými figurami. Jejich dalšími soupeřkami budou reprezentantky Uzbekistánu.

Šachová olympiáda v Baku:
8. kolo:
Muži:
ČR - Polsko 2,5:1,5 (Navara - Wojtaszek 0,5:0,5, Duda - Láznička 0:1, Bartel - Babula 0,5:0,5, Plát - Piorun 0,5:0,5)
Ženy:
ČR - Estonsko 2:2 (M. Narvaová - Havlíková 0:1, Olšarová - Oldeová 0:1, T. Narvaová - Sikorová 1:0, Rodshtein - R. Narvaová 1:0)