Rubriky:

Ostatní

Prokopcov - Yang Wang 4:0

Na ME ve stolním tenisu jsou ve druhém kole Prokopcov a Matelová

20. října 2016 18:29 - Budapešť

Stolní tenisté Dmitrij Prokopcov a Hana Matelová postoupili na mistrovství Evropy do 2. kola dvouhry. Prokopcov bez ztráty setu vyřadil slovenského hráče čínského původu Yang Wanga, Matelová porazila Rachel Moretovou ze Švýcarska 4:1 na sety. V pátek ji čeká portugalská soupeřka narozená v Číně Fu Yu, Prokopcov se utká se světovou třicítkou Jonathanem Grothem z Dánska.

"Nikdy jsem s Rachel nehrála, takže jsem nevěděla, co můžu očekávat. Viděla jsem včera nějaká videa a dobře se připravila. Z těch soupeřek, které mně tam hrozily, to pro mě dopadlo dobře a jsem ráda, že jsem to zvládla," řekla Matelová na svazovém facebooku.

Prokopcov označil za klíčový první set. "Vyhrál jsem ho a získal potřebné sebevědomí," řekl po výhře nad slovensko-čínským obranářem. "Nutil jsem se nespěchat a diktovat své tempo. On totiž na rychlou hru reaguje velmi nebezpečnými útočnými výpady, což není nic příjemného. Podařilo se mi držet taktiku prakticky po celou dobu zápasu."

Pro další čtyři české reprezentanty soutěž skončila. Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík i Renáta Štrbíková vypadli po sedmisetových bitvách. Junior Konečný ztratil vedení 3:1 nad Bělorusem Aliaksandrem Chaninem. Totéž potkalo Štrbíkovou, která pak ještě v sedmém setu měla proti Saře Ramirezové ze Španělska mečbol, ale nevyužila ho. Jančařík nedotáhl do konce snahu o obrat ze stavu 1:3 v zápase proti Portugalci Joau Geraldovi, Dana Čechová neuhrála ani set proti Němce Kristin Silbereisenové.

Matelová vedle singlu uspěla i v 1. kole čtyřhry, kterou v Budapešti hraje se slovenskou reprezentantkou Barborou Balážovou. V mixu s Tomášem Konečným postoupili bez boje do 2. kola, ale tam jejich cesta skončila. Ze hry je hned po prvním zápase mužský debl Konečný, Prokopcov i pár Štrbíková, Čechová.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Budapešti:
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Prokopcov (ČR) - Yang Wang (SR) 4:0 (10, 5, 8, 9)
Chanin (Běl.) - Konečný (ČR) 4:3 (-9, -17, 8, -5, 9, 7, 5)
Geraldo (Portug.) - Jančařík (ČR) 4:3 (9, 8, -8, 10, -5, -9, 7)
Čtyřhra - 1. kolo:
Lei Kou, Li (Ukr./Tur.) - Konečný, Prokopcov (ČR) 4:0 (4, 4, 9, 10)
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Matelová (ČR) - Moretová (Švýc.) 4:1 (8, 6, 9, -7, 2)
Ramirezová (Šp.) - Štrbíková (ČR) 4:3 (-4, 9, -7, -8, 7, 2, 10)
Silbereisenová (Něm.) - Čechová (ČR) 4:0 (7, 7, 3, 7)
Čtyřhra - 1. kolo:
Matelová, Balážová (ČR/SR) - Bergströmová, Jonssonová (Švéd.) 4:1 (6, 0, 9, -4, 4)
Iacobová, Szocsová (Rum.) - Čechová, Štrbíková (ČR) 4:0 (9, 5, 5, 5)
Smíšená čtyřhra:
1. kolo:
Matelová, Konečný (ČR) - Sibleyová, Drinkhall (Angl.) bez boje
2. kolo:
Bilenková, Gionis (Ukr./Řec.) - Matelová, Konečný 3:1 (14, 8, -9, 7)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní