Rubriky:

Ostatní

Živě

Březina je po krátkém programu na Kanadské brusli devátý

29. října 2016 10:04 - Mississauga

Český krasobruslař Michal Březina je devátý po krátkém programu na Kanadské brusli. V čele pořadí druhého dílu seriálu Grand Prix je i přes pád při trojitém axelu domácí favorit, trojnásobný mistr světa Patrick Chan.

 

Nathan Denette, ČTK/AP

Chan dostal i díky preciznímu čtvernému toeloopu 90,56 bodu a vede s devítibodovým náskokem před Japoncem Takahitem Murou. Těsně třetí je další kanadský bruslař Kevin Reynolds, až po něm následuje olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska. Březina má při premiérovém startu v sezoně na kontě 70,36 bodu, čímž zaostal o více než 17 bodů za osobním maximem.

Dvanáctičlenná soutěž vyvrcholí dnes volnými jízdami. Po krátkém programu si vypracovaly nejlepší výchozí pozici také mistryně světa Jevgenia Medveděvová, domácí taneční pár Tessa Virtueová, Scott Moir a sportovní dvojice Meagan Duhamelová, Eric Radford rovněž z Kanady.

Kanadská brusle v Mississauze, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:
Muži - po krátkém programu:
1. Chan (Kan.) 90,56,
2. Mura (Jap.) 81,24,
3. Reynolds (Kan.) 80,57,
...9. Březina (ČR) 70,36.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.