Rubriky:

Ostatní

S Kličkem zatím ne. Joshua bude obhajovat titul v těžké váze proti Molinovi

1. listopadu 2016 19:07 - Londýn

Britský boxer Anthony Joshua bude obhajovat titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace IBF 10. prosince v Manchesteru proti Američanovi Éricu Molinovi.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

"Očekávám, že to bude nejtěžší zápas mojí dosavadní kariéry. Budu připravený na totální válku," uvedl Joshua v prohlášení.

Sedmadvacetiletý olympijský vítěz z Londýna má v profesionálním ringu za sebou 17 vítězství, všechny soupeře porazil k.o. Mistrovský titul získal letos v dubnu po vítězství nad Charlesem Martinem. V červnu pás obhájil, když v sedmém kole knokautoval dalšího Američana Dominica Breazealea.

V poslední době se mluvilo o tom, že by Joshuovým příštím soupeřem mohl být Ukrajinec Vladimir Kličko, kterému odpadl zápas proti jinému Britovi Tysonu Furymu, jenž ho loni sesadil po téměř deseti letech z trůnu. Podle Joshuova promotéra Eddieho Hearna by se mohli utkat na jaře příštího roku.

Čtyřiatřicetiletého Molinu, která má bilanci 25 vítězství a tři porážky, čeká druhý zápas o titul mistra světa v kariéře. Loni prohrál v souboji o mistrovský pás organizace WBC s krajanem Deontayem Wilderem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní