Rubriky:

Ostatní

Maskotem ostravského šampionátu v krasobruslení je koník. Jméno vyberou fandové

22. listopadu 2016 13:33 - Ostrava

Dva měsíce a tři dny před zahájením krasobruslařského mistrovství Evropy (od 25. do 29. ledna 2017 v Ostravar Aréně v Ostravě) představili jeho organizátoři maskota šampionátu. Bude jím bílý koník, který bude odkazovat na pořadatelskou Ostravu, která má koně ve znaku. Jeho jméno vyberou ve veřejné soutěži samotní fandové krasobruslení.

 

Adolf Horsinka

„Zvažovali jsme různá zvířata, nebo i pohádkové postavičky, aby se maskot líbil dětem. Nakonec jsme ale vybrali koníka, který je ve znaku Ostravy. Při jedné z prvních prezentací jsme koníka ukázali primátorovi Ostravy Tomáš Macurovi a tomu se tato varianta okamžitě zalíbila. Tak jsme se na koníka zaměřili a hledali jsme jeho podobu," řekl prezident organizačního výboru mistrovství Evropy Stanislav Žídek.

Kostým koně vznikl v Brně v dílně výtvarníka Jaroslava Milfajta, který má s výrobou kostýmů i pro nejrůznější krasobruslařské projekty dlouholeté zkušenosti. Výroba koníka pro lednový šampionát trvala necelý měsíc. Kůň má na hrudníku logo Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 v Ostravě a celý kostým je vyroben tak, že se maskot bude moci bezproblémově pohybovat na ledu i mimo něj.

„Vyšli jsme z existujícího dřevěného maskota, které už město Ostrava má. Je tady populární a oblíbený. Plyšový maskot je na omak příjemný a působí hezkým dojmem," přiblížil generální sekretář šampionátu Petr Handl.

Jedna drobnost však maskotovi ostravského šampionátu chybí. A tou je jméno. Proto organizátoři vyhlásili veřejnou soutěž, která se bude konat od úterý 22. listopadu do úterý 29. listopadu na oficiálním facebookovém profilu mistrovství Evropy https://www.facebook.com/czechfigureskating.

„Necháme na fanoušcích, aby ho vymysleli. Mělo by to být jméno, které se bude dobře vyslovovat i zahraničním fandům a bude trochu mezinárodní, aby se s ním fandové mohli ztotožnit," uvedl Handl s tím, že vítězný návrh organizátoři oznámí 30. listopadu.

S maskotem se fandové mohou seznámit ale už tuto neděli při extraligovém utkání Vítkovic s Olomoucí. Maskot vybruslí na led o přestávce a fanouškům přinese předčasné vánoční dárky. Několik nejšikovnějších od něj může získat vstupenky na lednové Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 v Ostravě. Na maskota se mohou těšit i fandové v Praze.

Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát potrvá čtyři soutěžní dny od 25. do 29 ledna 2017 a v neděli ho zakončí exhibice.

O start na šampionátu projevilo zájem už 36 států, jmenovitá nominace českého týmu bude jasná po mistrovství čtyř zemí, které se uskuteční v Katowicích od 15. do 17. prosince. Necelé tři měsíce před zahájením je prodáno přibližně 70 procent vstupenek.

PROGRAM ME V KRASOBRUSLENÍ 2017
25. ledna 2017
11:00 Ženy - krátký program
18:00 Zahajovací ceremoniál
18:45 Sportovní dvojice - krátký program
26. ledna 2017
12:00 Taneční páry - krátké tance
19:00 Sportovní dvojice - volné jízdy
27. ledna 2017
11:15 Muži - krátký program
18:00 Ženy - volné jízdy
28. ledna 2017
13:30 Taneční páry - volné tance
17:50 Muži - volné jízdy
29. ledna 2017
14:30 Exhibice
Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní