Rubriky:

Ostatní

Česko - Norsko 8:3

České hráčky postoupily na ME v curlingu do semifinále

24. listopadu 2016 15:38 - Braehead

České reprezentantky v curlingu mají na mistrovství Evropy ve skotském Braeheadu na dosah medaili. Základní část dnes uzavřely vítězstvím 8:3 nad Norskem a z třetího místa prošly poprvé v historii do play off. V semifinále se v pátek utkají o postup do finále se Švédskem, s nímž ve skupině prohrály 5:8. Druhou semifinálovou dvojici tvoří neporažené domácí Skotky a obhájkyně titulu z Ruska.

"Máme samozřejmě obrovskou radost a je to pro nás odměna za práci, kterou jsme v posledních letech udělaly," řekla ČTK v telefonickém rozhovoru skipka Anna Kubešková, kterou v týmu doplňují Alžběta Baudyšová, Tereza Plíšková, Klára Svatoňová a Ežen Kolčevská. "Takový výsledek jsme ale mohly trochu očekávat, protože tomu napovídaly naše výsledky na turnajích před Evropou," doplnila Kubešková.

Češky díky účasti v semifinále postoupily na mistrovství světa, kde se bude bojovat o body do kvalifikace o olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu. "Primární cíl jsme si splnily, ale teď se posouvá dál a rády bychom získaly nějakou medaili," řekla Kubešková.

Cenný kov si curlerky mohou zajistit výhrou v semifinále nad Švédkami. "Musíme předvést ten nejlepší výkon. Naší výhodou může být, že nejsme favoritkami a tlak bude na Švédkách. Oni musejí, zatímco my můžeme," řekla Kubešková.

Jsou to jen lidi a porazit se dají, říká Kubešková

Reprezentantky do zápasu půjdou s odhodláním a radou, kterou jim opakuje jejich kanadský kouč Merv Fonger. "Snaží se nám vštípit, že proti nim nemáme nastupovat jako proti hvězdám, ale s klidem. Že jsou to taky jen lidi a dají se porazit," poznamenala Kubešková.

Základní skupinu Češky zakončily s bilancí šesti výher a tří porážek. Třikrát vyhrály jen o bod. "Zdobí nás, že se nevzdáváme, a i když jsme prohrávaly, tak se nám podařilo vrátit do hry a druhou polovinu zahrát lépe než soupeřky," řekla Kubešková, která stejně jako Plíšková hraje curling 19 let. "Máme za sebou nespočet turnajů na vysoké úrovni a díky tomu mentální sílu a zkušenosti," dodala Kubešková.

Blízko splnění vytyčené mety jsou i muži, které vede otec Kubeškové Karel Kubeška. V nižší divizi B vyhráli základní skupinu A a postoupili přímo do semifinále. Pokud duel se zatím neurčeným soupeřem vyhrají, zajistí si návrat mezi evropskou elitu.

Zatím jedinou českou medaili na ME vybojovali muži, kteří v roce 2012 získali bronz pod vedením skipa Jiřího Snítila.

Mistrovství Evropy v curlingu v Braeheadu (Velká Británie):
Ženy (divize A):
ČR - Norsko 8:3
Švýcarsko - Německo 7:4
Skotsko - Rusko 8:4
Itálie - Finsko 10:3
Švédsko - Dánsko 6:3
Konečné pořadí po 9. kole:
1. Skotsko 9 výher
2. Švédsko 8
3. ČR 6
4. Rusko 6
5. Dánsko 4
6. Švýcarsko 4
7. Německo 4
8. Itálie 2
9. Norsko 1
10. Finsko 1
Pátek 25. listopadu:
15:00 semifinále ČR - Švédsko
Skotsko - Rusko.
Muži (divize A):
Semifinále:
Švédsko - Rusko 8:5
Norsko - Švýcarsko 7:4
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní