Rubriky:

Ostatní

V Ostravě budou bruslit tři obhájci titulů, Kostnerová a sedm Čechů

18. ledna 2017 14:30 - Ostrava

Už jen týden schází do zahájení mistrovství Evropy v krasobruslení, které se od 25. do 29. ledna uskuteční v ostravské hokejové Aréně. Účast potvrdilo 172 krasobruslařů z 34 zemí, včetně obhájců evropského vítězství z Bratislavy Rusky Jevgenije Medveděvové, Španěla Javiera Fernandéze a mistrů světa a Evropy v tancích na ledě Gabrielly Papadakisové a Guillauma Cizerona z Francie. Led v Ostravar Aréně okusí také sedmičlenný český tým v čele s Michalem Březinou.

 

Pavel Lebeda/sport-pics.cz

„Účast Fernandéze je úžasná zpráva, protože je to dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy v řadě za sebou," říká prezident organizačního výboru šampionátu Stanislav Židek a dodal, že Fernandézovi budou opět největšími soupeři Izraelec Alexej Byčenko a Rus Maxim Kovtun, medailisté z minulého šampionátu.

Sedmnáctiletá Medveděvová zůstává v této sezóně neporažena, v Ostravě ji ale přibude jedna velká soupeřka. Návrat na led po trestu za napomáhání příteli Alexi Schwazerovi v krytí dopingu hlásí populární Italka Carolina Kostnerová. „Boj o titul mezi Kostnerovou a mladými Ruskami bude zajímavý," předvídá Žídek.

Jediná kategorie, v níž se diváci nedočkají obhájců, jsou sportovní dvojice. Loňští šampioni Taťjana Volosožarová, Maxim Traňkov z Ruska letošní sezonu vynechají kvůli těhotenství Volosožarové. „Ale třeba přihlášeni Němci Alijona Savčenková s Brunem Massotem zaručují hodně vysokou kvalitu," dodává Žídek.

České barvy budou mezi muži hájit Michal Březina, který v Bratislavě skončil desátý a Jiří Bělohradský. Ostrou premiéru na domácím ledě zakusí sedmnáctiletá Michaela Lucie Hanzlíková. První start na ME v kategorii dospělých si také odbude sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař, úřadující juniorští mistři světa. V tancích na ledě pak bude pořadatelskou zemi reprezentovat pár Cortney Mansourová a Michal Češka.

Vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal, nicméně poslední tři dny jsou už vyprodané. „Zbývá pár lístků na čtvrtek a na středeční slavnostní zahájení, na které bych chtěl všechny pozvat, protože chystáme zajímavé překvapením," slibuje Žídek.

Jeho součástí by mohlo být vystoupení ambasadora šampionátu Tomáše Vernera. „Ostravská kulisa bude určitě patřit k nejlepším. Bratislava nasadila vysokou laťku, ale Ostrava ji podle všeho překoná. Z toho pohledu mě mrzí, že si před vyprodanou domácí halou nemůžu zazávodit, řekl mistr Evropy z roku 2008 Verner.

Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.

Česká nominace do Ostravy:
Muži: Michal Březina, Jiří Bělohradský (náhradník Tomáš Kupka, Jan Kurnik)
Ženy: Michaela Lucie Hanzlíkova (náhradnice Eliška Březinová)
Sportovní dvojice: Anna Dušková, Martin Bidař
Taneční páry: Cortney Mansourová, Michal Česka (náhradníci Nicole Kuzmichová, Alexandr Sinicyn)
Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní