Rubriky:

Ostatní

Poláci chtějí v Krkonoších olympiádu, česká strana o záměru neví

18. ledna 2017 17:55 - Praha

Poláci se podle zpráv tamních médií rozhodli, že připraví kandidaturu na zimní olympijské hry v roce 2030 a že k tomu přizvou Českou republiku. Pro zástupce Českého olympijského výboru jsou ale tyto informace z posledních dnů novinkou, proto je ani nechtějí komentovat. Hry by se měly konat v Karpaczi a Szklarské Porebě na polské straně Krkonoš, na českém území pak v krkonošských střediscích včetně Špindlerova Mlýna či Harrachova.

 

David Taneček, ČTK

Polský sportovní deník Przeglad Sportowy ve svém vydání otiskl mapu sportovišť, další média uvedla, že slavnostní zahájení se bude konat ve Vratislavi a závěrečný ceremoniál potom v Praze. Šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval však o ničem neví, tudíž tato informace pro něj ani není téma.

"Oficiálně žádné informace nemáme, proto tyto zprávy nemá smysl komentovat," řekl tiskový mluvčí ČOV Marek Brodský. Předseda komise sportu a turistiky z města Karpacz Tomasz Stanek v polských médiích však hovoří o záměru naprosto vážně.

Poláci kalkulují s náklady skoro 100 miliard korun, do propagace kandidatury pak s více než jedním procentem této částky. O aktivitě však oficiálně neví ani Správa Krkonošského národního parku, zástupci kraje či starostové krkonošských měst.

Situace připomněla snahu Prahy a České republiky na začátku nového milénia o pořádání letních her v roce 2020. Zájem kandidovat Česká republika tehdy deklarovala, ale z kandidatury nakonec sešlo. Konat se budou v Tokiu, o zimních hrách v roce 2030 se bude rozhodovat až za šest let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní