Rubriky:

Ostatní

Hanzlíková vsadí v Ostravě na trojné skoky a trikolóru na nehtech

24. ledna 2017 16:54 - Ostrava

Na led ostravské ledové arény vyjede ve středu z českých účastníků krasobruslařského mistrovství Evropy jako první. V krátkém programu žen přijde sedmnáctiletá Michaela Lucie Hanzlíková na řadu jako osmnáctá v pořadí krátce po půl druhé odpoledne. „Je to můj první šampionát dospělých, navíc na domácím ledě a já jsem strašně ráda, že tady můžu být,“ svěřovala krasobruslařka z Ostrova u Karlových Varů.

 

ME v krasobrusleni 2017/Adolf Horsinka

Právo startovat v Ostravě si vybojovala na prosincovém mistrovství republiky v polských Katovicích, kde porazila zkušenější Elišku Březinovou. „Zprvu jsem tomu nevěřila. Ale už jsem tady a tak tomu věřím," přiznala Hanzlíková. Nyní si chce vyšlápnout také na soupeřky z Evropy, včetně obhájkyně titulu Rusky Medveděvové či populární Italky Kostnerové.

„Asi je neporazím, ale zařadím do jízdy kombinaci trojitých skoků a uvidíme," smála se česká naděje. „Pokud zajedu tak, jak umím, mohla bych se dostat do volných jízd, což by bylo skvělé. Na konkrétní umístění nemyslím, chci, aby se moje jízda líbila divákům, trenérce a dědovi, který bude v hale. A taky mamče, ale tam mě asi neuvidí, protože ona se nedívá. Přešlapuje před halou," vyprávěla Hanzlíková.

Mladičké Češce bude fandit vyprodaná Ostravar aréna, do které se vejde zhruba osm tisíc diváků. „Takovou atmosféru okusím poprvé. Před největší návštěvou jsem bruslila asi právě tady v Ostravě na juniorském Grand prix. To byla plná ale jenom půlka. Moc se na to těším a budu sama zvědavá, co to se mnou udělá," pousmála se Hanzlíková.

Kromě dědy na tribuně a plyšové opičky od mladší sestry ji budou na ledě pomáhat i speciálně nalakované nehty. Na třech prstech každé ruky má českou trikolóru. „Na nehty chodím k jedné paní, která se vždycky hrozí, co si zase vymyslím. Tu českou vlajku ale vymyslela mamča. Chtěla, abych si je dala na všechny prsty, ale já říkala, že na Evropu stačí tři. Pokud příště vyjde něco víc, tak si je dám ne všechny prsty," vysvětlovala Hanzlíková.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní