Rubriky:

Ostatní

Krasobruslařka Hanzlíková je po krátkém programu na ME patnáctá, Dušková s Bidařem jsou sedmí

25. ledna 2017 16:02 - Ostrava
(Aktualizováno: 25. ledna 2017 22:09)

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková postoupila při svém premiérovém startu na seniorském mistrovství Evropy do volných jízd. Sedmnáctiletá česká reprezentantka obsadila v Ostravě v krátkém programu 15. místo. Nejlepší výchozí pozici před páteční druhou částí soutěže si zajistila obhájkyně zlata z Bratislavy Jevgenija Medveděvová z Ruska. Sportovní dvojice Dušková, Bidař obsadila sedmé místo v krátkém programu na ME v Ostravě. První část závodu vyhráli Tarasovová a Morozov z Ruska.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Hanzlíková se představila ve čtvrté závodní skupině a po krátkém programu byla maximálně spokojená. Stejně jako trenérka Monika Škorníčková. Získala totiž 52,39 bodů, což je její nový osobní rekord.

"Jsem moc spokojená, zajela jsem dobře. I s tou chybičkou v rittbergeru. Mám z toho fakt dobrý pocit," řekla Hanzlíková, která si užila i podporu fanoušků. Velkého aplausu se dočkala již před jízdou.

"Já to slyšela, ale už jsem se tak koncentrovala, že jsem to úplně nevnímala," pousmála se rodačka z Karlových Varů. Účastí v pátečním finále si splnila sen. "Byl to cíl i sen. Jela jsem sem s tím a přála si to. A teď se to splnilo," dodala Hanzlíková.

Velký comeback zažila v Ostravě i Carolina Kostnerová z Itálie. Třicetiletá krasobruslařka, která má ve sbírce pět titulů mistryně Evropy a uspěla i na světovém šampionátu a olympijských hrách, měla na 21 měsíců zastavenou činnost za to, že svému bývalému partnerovi a olympijskému vítězi v chůzi Alexi Schwazerovi pomáhala vyhýbat se dopingovým kontrolám.

Na severu Moravy se sice představila již ve druhé skupině, ale zajela solidní jízdu, získala 72,40 a je třetí. "Nebylo to jednoduché, byla jsem hodně nervózní, ale něco jsem zvládla velmi, velmi dobře a něco jsem mohla udělat líp. Ale aspoň mám prostor se zlepšovat. Jsem velmi šťastná," řekla Kostnerová.

Aplaus publika pro českou dvojici

Úřadující juniorští mistři světa Dušková s Bidařem uzavírali předposlední závodní skupinu a užili si aplaus zaplněné Ostravar areny. Bidař sice krátce po úvodním trojitém toeloopu zaváhal a upadl, další část jízdy ale již byla z pohledu obou krasobruslařů bezchybná.

Při absenci obhájců zlata Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova z Ruska začali nejlépe jejich krajané Tarasovová s Morozovem. Třetí pár z Bratislavy získal 80,82 bodů, což je jejich nový osobní rekord. I díky pádu pětinásobné mistryně světa Aljony Savchenkové je německá dvojice Savchenková, Bruno Massot třetí.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě - po krátkém programu:
Ženy:
1. Medveděvová 78,92,
2. Pogorilá (obě Rus.) 74,39,
3. Kostnerová (It.) 72,40,
4. Sotskovová (Rus.) 72,17,
5. Lecavelierová (Fr.) 63,81,
6. Tóthová (Maď.) 61,49,
...
15. Hanzlíková (ČR) 52,39.
Sportovní dvojice:
1. Tarasovová, Morozov (Rus.) 80,82,
2. Jamesová, Cipres (Fr.) 74,18,
3. Savchenková, Massot (Něm.) 73,76,
4. Stolbovová, Klimov 73,70,
5. Zabijaková, Enbert (všichni Rus.) 72,38,
6. Marcheiová, Hotárek (It.) 66,53,
7. Dušková, Bidař (ČR) 65,90.
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní