Rubriky:

Ostatní

Wilder vysoudil pět miliónů za neuskutečněný duel s Povětkinem

14. února 2017 09:50 - New York

Americký boxer Deontay Wilder má nárok na pět miliónů dolarů (asi 127 miliónů korun) za neuskutečněný zápas s Alexenderem Povětkinem, který byl loni kvůli dopingu ruského vyzyvatele zrušen. Rozhodl o tom federální soud v New Yorku.

 

Někdejší olympijský vítěz a amatérský světový šampion Povětkin měl pozitivní test na meldonium v květnu krátce před tím, než měl nastoupit proti obhájci titulu v těžké váze organizace WBC Wilderovi. Ruský boxer tehdy žádný trest nedostal, protože uspěl s tvrzením, že od 1. ledna, kdy byla látka zakázána, ji už neužíval.

Povětkin, který stejně jako Wilder nebyl soudu přítomen, se chce proti verdiktu odvolat. "Tohle není spravedlnost, nebyl to férový proces," citovala agentura AP jeho právníka Kenta Yalowitze, který poukázal na to, že malé množství meldonia bylo krátce po jeho zákazu nalezeno u stovek sportovců, protože v těle zůstává několik měsíců.

Nejde však o jediný Povětkinův problém s dopingem. V prosinci byl pozitivně testován na ostarin, který má podobné účinky jako anabolické steroidy a napomáhá růstu svalů. Vedení WBC mu zastavilo činnost a zrušilo ruskému boxerovi další zápas o titul s Kanaďanem Bermanem Stivernem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní