Mrázkovi a spol. se dařilo na SP v Roveretu

16. května 2006 19:40 - PRAHA

Navýsost spokojená odjížděla na konci minulého týdne z italského Rovereta, které bylo dějištěm třetího letošního podniku Světového poháru v boulderingu, česká výprava. Ze čtyř našich reprezentantů se hned tři umístili v první desítce: Tomáš Mrázek dosáhl na třetí místo, Silvie Rajfová skončila sedmá a Helena Lipenská devátá.

 

Boulder

V soutěži mužů byli lepší než dvojnásobný mistr světa ve sportovním lezení na obtížnost, jenž nastoupil do boulderingového závodu Světového poháru v letošní sezoně poprvé, pouze Francouzi Jerome Meyer a Gerome Pouvreau. Mezi ženami byla nejlepší další francouzská lezkyně Juliette Danionová.

Při boulderingu lezci překonávají velmi obtížné cesty těsně nad zemí bez použití lana, za což dostávají body. Na překonání jednotlivých cest mají časový limit.

SP v boulderingu - Rovereto (It.)
Muži
1. Meyer, 2. Pouvreau (oba Fr.), 3. Mrázek (ČR)
Ženy
1. Danionová (Fr.), 2. Bibiková (Rus.), 3. Eiterová (Rak.), ...7. Rajfová, 9. Lipenská (obě ČR)

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: