Rubriky:

Ostatní

Čeští sdruženáři skončili ve sprintu dvojic osmí. Titul slaví Němci

3. března 2017 15:37 - Lahti
(Aktualizováno: 3. března 2017 18:11)

Němečtí sdruženáři Johannes Rydzek a Eric Frenzel ovládli na mistrovství světa sprint dvojic. Nejúspěšnější sdruženář v historii šampionátů Rydzek přidal do své sbírky v Lahti čtvrtou zlatou medaili. Němci porazili ve finiši Nory, bronz získali Japonci.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Čeští reprezentanti Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák skončili na osmém místě. Po skokanské části byli devátí. V běhu, v kterém každý z dvojice absolvoval pětkrát okruh dlouhý 1,5 km, si o jednu příčku polepšili a zopakovali výsledek z předloňského MS ve Falunu.

Po skoku vedli Francouzi, kteří tuto mladou disciplínu vyhráli na předchozích dvou MS, kdy byla v programu. Brzy po začátku běhu se ale sjela pětičlenná skupina, v které Francouze doplnili Němci, Norové, Japonci a posléze i Rakušané.

Frenzel na svém posledním úseku zvýšil tempo, nejdříve tak odpadli Rakušané a poté i Japonci a Francouzi. V posledním kole bojoval Rydzek s Norem Magnusem Krogem a ve finiši rozhodl o triumfu Němců.

Pětadvacetiletý rodák z Oberstdorfu Rydzek vyhrál v Lahti oba individuální závody a ke zlatu pomohl i štafetě. S šesti zlatými, čtyřmi stříbrnými a jednou bronzovou medailí je nejúspěšnějším sdruženářem v historii světových šampionátů.

České dvojici se stejně jako v celém dosavadním průběhu MS na můstku příliš nedařilo. Dvořák skočil 115 metrů a o tři metry předčil Portyka, jenž přitom platí za lepšího skokana. Do běhu šli s odstupem 1:40 minuty za první Francií.

V běhu se marně dotahovali na Italy. Po deseti kilometrech ale dostihli po skoku sedmé Slovince, které předjeli a skončili osmí s odstupem 1:26 za Němci.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti:
Severská kombinace - sprint dvojic:
1. Frenzel, Rydzek (Něm.) 29:01,8
2. Moan, Krog (Nor.) -1,0
3. J. Watabe, A. Watabe (Jap.) -10,2
4. Gruber, Denifl (Rak.) -10,7
5. Laheurte, Braud (Fr.) -11,5
6. Costa, Pittin (It.) -1:10,6
7. Hirvonen, Herola (Fin.) -1:10,7
8. Portyk, Dvořák (ČR) -1:26,4
9. B. Fletcher, T. Fletcher (USA) -1:48,1
10. Cieslar, Slowiok (Pol.) -1:48,7
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní