Rubriky:

Ostatní

Ze čtyř českých pětibojařů postoupil v Káhiře jen Polívka

22. března 2017 21:42 - Káhira

Ondřej Polívka postoupil v Káhiře jako jediný z českého kvarteta moderních pětibojařů do pátečního závodu Světového poháru. V kvalifikaci neuspěli Ondřej Svěchota, Martin Bilko ani debutant na SP Marek Grycz.

 

CO

Mistru Evropy z roku 2009 Polívkovi se povedl šerm, ve kterém skončil ve své skupině třetí. Po plavání a kombinaci běhu a střelby nakonec ziskem 1110 bodů uhájil přímý postup z 11. místa.

"Ondra prošel závodem bez zaváhání. Klíčové bylo, že se mu povedl šerm a že ho plavání jako první disciplína nestálo moc sil. Při svých kvalitách v kombinované disciplíně si postup pohlídal," uvedl trenér Libor Capalini.

Ostatní reprezentanti se mezi elitní patnáctku v jednotlivých skupinách nedostali, Bilka dělilo od nepřímého postupu na základě výkonu 15 bodů. Stejně jako jeho dva kolegové postrádal body zejména za šerm. Grycz si nicméně udělal osobní rekord v plavání. "To byl dobrý vstup, nicméně je junior a teď sám ví, že v šermu je to tady o krok jiná úroveň," uvedl Capalini.

Ve čtvrtek je v dějišti srpnového mistrovství světa na programu kvalifikace žen bez české účasti.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.