Rubriky:

Ostatní

Česko - Finsko 6:5

Čeští curleři jsou v semifinále MS a budou bojovat o olympiádu

29. dubna 2017 08:44 - Lethbridge
(Aktualizováno: 29. dubna 2017 09:50)

Zuzana Hájková a Tomáš Paul postoupili na mistrovství světa smíšených družstev v curlingu v Kanadě do semifinále a zůstali ve hře o účast na olympiádě v Pchjongčchangu. Česká dvojice zvítězila v pátečním osmifinále nad Maďarskem 8:6 a následně si poradila i s Finy, které díky dvěma bodům v závěrečném endu zdolala 6:5.

 

Profimedia.cz

"Jak osmifinále, tak čtvrtfinále si byla velmi podobná. V obou zápasech jsme byli nuceni dotahovat a předvést výbornou koncovku. S Finskem jsme do posledního endu šli o jeden bod dole, ale měli jsme k dispozici výhodu posledního kamene. Soupeři nezahráli tak přesně, jak chtěli, a my jsme ani nemuseli házet poslední kámen na výhru," uvedla Hájková na webu curling.cz.

Jistý postup na olympijské hry mají na základě výsledků MS 2016 a 2017 Kanada, Čína, Rusko a pořádající Korea. Dalších šest týmů usiluje o zbývající čtyři místa, český tým by potřeboval postoupit do finále nebo získat bronz.

Rozhodnout tudíž může už večerní semifinálový duel se Švýcarskem. "Zápas proti Švýcarsku vnímáme jako nový začátek turnaje. Jak my, tak oni nutně potřebujeme vyhrát, abychom se dostali na olympijské hry. Bude to tedy souboj hlavně o nervech," poznamenal Paul, který už s Hájkovou vybojoval bronzovou medaili na MS v roce 2013.

MS smíšených družstev v curlingu v Lethbridge (Kanada):
Osmifinále:
ČR - Maďarsko 8:6
Čtvrtfinále:
ČR - Finsko 6:5
Kanada - Lotyšsko 10:5
Čína - Korea 8:2
Švýcarsko - Norsko 8:4
ČTK