Rubriky:

Ostatní

Box má nového krále těžké váhy. Joshua převálcoval Klička

29. dubna 2017 23:47 - Londýn/Praha

Je tu nový král. Očekávanou bitvu dvoumetrových těžkotonážních boxerů ovládla nastupující generace. Sedmadvacetiletý Anthony Joshua porazil jedenačtyřicetiletého Vladimira Klička. Vítězství domácího borce ve Wembley sledovalo 90 tisíc diváků. Rozhodčí v 11. kole zápas ukončil, když byl Ukrajinec celkem třikrát počítán. Joshua získal titul organizace IBF a stal se takzvaným superšampiónem WBA a mistrem světa méně významné IBO.

 

Andrew Couldridge, Reuters

Joshua 113 kilo, Kličko 109 kilo, tolik oba navážili den před zápasem. Nakonec slavil Brit, který v očekávaném duelu porazil Ukrajince. Ten nevydržel tlak v jedenáctém kole, kde byl dvakrát počítán. Když se dostal v provazech opět pod tlak, tak mezi oba borce skočil rozhodčí a bitvu ukončil.

Joshua má nyní v profi ringu 19 zápasů a 19 vítězství k.o. Kličko dosáhl na 69 soubojů - 64 výher (z toho 53 k.o.) a 5 porážek.

Diváci se dočkali, zápas začal

Ohnivý nástup domácího borce v bílém plášti a v bílých rukavicích. Nechyběl ani ohňostroj. Joshua a jeho zahajovací show ve stylu vítěze, toho si diváci ve Wembley užili ještě před prvními ranami.

Oťukávání a vyčkávání, v tomto duchu se neslo první tříminutové kolo z dvanácti. Druhé kolo už bylo mírným nabíráním otáček, ale ani jeden z boxerů se nepouštěl do risku. Zatím šlo spíše o šachovou partii. Ve třetím to byl Joshua, který začal přikládat pod kotel, Kličko si stále o čtrnáct let mladšího soka měřil, žádné zbrklé rohování.

V dalším kole patřil nástup Ukrajinci, Brit se ale po chvíli otřepal. Postupem času se oba zbavovali nervozity a zápas začal nabírat na tempu, což ocenilo i 90 tisíc fanoušků ve Wembley.

Kličko byl třikrát počítán, Joshua jednou

V pátém kole Joshua tvrdě zaútočil a Kličko byl po půl minutě počítán a v obličeji se mu objevila krev. V poslední minutě pátého kola se ale vše otočilo, Joshua bojoval o přežití a čekal na přestávku, ta ho vysvobodila.

V šestém kole byl Joshua počítán, poprvé v profesionální kariéře. Úder zadní ruky a Brit poznal stav, který v předchozích duelech neznal. Sedmé kolo? Sbírání sil a vzájemné řeči, které měly vyvést soupeře z rytmu.

Osmé kolo a dvě třetiny plánovaných kol. Tady se nerozhodlo. Stejně tak v následujících třech minutách. Zbývala tři kola do konce zápasu, který bavil. Desáté kolo a přibylo více klinčů, kde si oba na pár sekund oddychovali.

Zbývalo posledních šest minut. Nebo také ne. V jedenáctém začal ostřeji Brit, ale Ukrajinec si vše hlídal, ale ne dlouho. Zvedák a bylo tu druhé počítání. Pár sekund a třetí počítání pro Klička v zápase. K dalšímu už nedošlo, rozhodčí zápas ukončil. Joshua odpálil špunt hvězdné kariéry. Kličko? Vrátí se do ringu ještě?

lik, Sport.cz

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.