Rubriky:

Ostatní

Drama s tragickým koncem! Vicemistryni světa při tréninku smetl náklaďák

23. května 2017 11:10 - Cesena/Praha

Sportovní svět zasáhla další smutná zvěst. Dvojnásobná německá vicemistryně světa v duatlonu a špičková triatlonistka Julia Viellehnerová je po smrti. Jednatřicetiletá závodnice podlehla v pondělí v nemocnici těžkým zraněním, která utrpěla při silniční nehodě.

 

Facebook

Podle německých médií srazil Viellehnerovou minulý týden během cyklistické přípravy v Passo delle Forche v Itálii nákladní vůz a několik metrů ji táhl za sebou. Mladou ženu transportoval vrtulník na kliniku v Ceseně, kde byla uvedena do umělého spánku. Po týdenním boji však těžkým zraněním podlehla.

Na stejném místě a ve stejný den zemřel na následky zranění po nehodě na kole rovněž bývalý mistr světa v závodech silničních motocyklů královské třídy MotoGP Nicky Hayden. Pětatřicetiletý Američan byl v Ceseně hospitalizován v kritickém stavu od srážky s automobilem, k níž došlo minulý týden ve středu.

„Wir sehen uns im Ziel!“ ... waren Ihre letzten Worte kurz vor jedem Rennen. Die letzten Tage waren lang und hart!...

Posted by Julia Viellehner on 22. květen 2017

Tom Stecher, partner a trenér Viellehnerové, vyvěsil v pondělí zprávu o tragédii na facebookovém účtu a snímek doprovodil komentářem: „Uvidíme se v cíli," bývala její poslední slova krátce před každým závodem. „Posledních pár dnů bylo hodně dlouhých a tvrdých! Julia bojovala až do poslední chvíle! Teď už je v cíli a čeká tam na nás..."

Nejedná se přitom o první ránu osudu v rodině Viellehnerových, připomíná na svém webu deník Augsburger Allgemeine. V roce 2015 se nevrátili z expedice usilující o výstup na Mount Cook otec i bratr německé závodnice Hans a Raphael. Oba jsou oficiálně považováni za nezvěstné, nicméně tamní úřady se domnívají, že se při výstupu na nejvyšší horu Nového Zélandu zřítili a zahynuli.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní