Česko - Portugalsko 1:0Čeští hokejbalisté zdolali na MS Portugalsko a stále vedou

Čeští hokejbalisté zdolali ve svém závěrečném utkání v základní skupině A2 na domácím mistrovství světa v Pardubicích Portugalsko 1:0 a mají jistotu, že půjdou do čtvrtečního čtvrtfinále nejhůře ze druhého místa. Jedinou branku vstřelil ve 22. minutě Radim Štěpáník, brankář Jan Šimara udržel i ve svém druhém vystoupení na turnaji čisté konto.

Radost českých hokejbalistů!

Tým trenéra Drahomíra Kadlece vede o dva body před druhými Spojenými státy americkými, které porazily Itálii 7:4. USA při lepším vzájemném zápase s Českem stačí k posunu na první místo v úterý jakkoliv porazit Švýcarsko. O dvojicích pro play off rozhodne právě úterní program.

Češi byli v úvodním dějství blízko vedení v 11. minutě, kdy při přesilové hře trefil Dědič břevno. Na začátku druhé části trefil pravou tyč Kubeš a ve 22. minutě už portugalský brankář Medeiros kapituloval. Wróbel uvolnil ideálně Štěpáníka, který zakončil do odkryté branky a vstřelil svůj šestý gól na turnaji.

Skóre se už nezměnilo ani při řadě přesilových her na obou stranách. Zasloužil se o to i Šimara, který udržel nulu i v pátek proti Itálii (12:0.).

České hokejbalistky zdolaly ve svém třetím vystoupení Slovensko 2:1 po samostatných stříleních a už dva zápasy před koncem skupiny si zajistily postup do pátečního semifinále. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta vedou po první ztrátě tabulku o dva body před Kanadou.

Obhájkyně stříbra z minulého šampionátu v Zugu z roku 2015 se po výhrách nad Velkou Británií (10:0) a Itálií (7:0) ujaly proti Slovensku vedení v 10. minutě díky brance Denisy Křížové. Ve druhé třetině vyrovnala v přesilové hře Barbora Kežmarská a o vítězkách rozhodly až samostatná střílení. Jako jediná v nich uspěla ve druhé sérii Lucie Manhartová.

České hráčky čeká ještě v úterý od 16:30 duel s USA a ve středu v 19:00 s Kanadou.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích:
Muži:
Skupina A2:
ČR - Portugalsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Štěpáník. Rozhodčí: Rozhodčí: Kralovič (SR), Friedli (Švýc.). Vyloučení: 7:9, navíc Pospíšil - Creador oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3112
USA - Itálie 7:4 (2:0, 3:2, 2:2).