Frintová získala bronz na ME ve sprint triatlonu

Vendula Frintová týden po čtvrtém místě na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu získala bronz na evropském šampionátu ve sprint triatlonu v Düsseldorfu. Třiatřicetiletá Češka dnes doběhla třetí za vítěznou Němkou Laurou Lindemannovou a Švýcarkou Jolandou Annenovou.

Česká triatlonistka Vendula Frintová

Frintová minulý pátek v rakouském Kitzbühelu obsadila potřetí za sebou čtvrté místo na triatlonovém ME. O týden později v sousedním Německu už na poloviční trati, tedy 750 m plavání, 20 km jízdy na kole a 5 km běhu, na medaili dosáhla.

Úřadující mistryně světa do 23 let Lindemannová zvítězila díky silnému závěrečnému spurtu, Annenová s Frintovou na ni ztratily zhruba tři sekundy.

ME ve sprint triatlonu v Düsseldorfu (750 m plavání, 20 km cyklistika, 5 km běh):