Rubriky:

Ostatní

Žralok vyděsil surfaře. Závody musely být přerušeny

20. července 2017 10:59 - Praha

Setkání se žralokem není nic příjemného, nikdy nevíte, co se stane. Surfaři jsou na tyto návštěvníky při svých závodech zvyklí. Když se objeví, dojde k přerušení bojů ve vlnách. To se stalo ve středu v Jižní Africe při světové surfařské lize na Jeffrey's Bay.

Video již není dostupné

Reuters

Hlídky jsou stále v pozoru a monitorují vše v okolí. Výjimkou nejsou vrtulníky. Pokud někdo spatří nebezpečí, jde o rychlou akci. Siréna všem dá okamžitě vědět a pro závodníky vyjíždí záchranáři, aby je dostali z vody. Velký bílý žralok zastavil závody také v Jižní Africe.

„Bezpečnostní body ho zaznamenaly poměrně daleko, pravděpodobně to bylo asi 700 metrů. Skútr za ním vyjel, viděl ho a sledoval ho," řekl k otázce hrozícího nebezpečí komisař Kieren Perrow.

Závod byl na pár minut přerušen. „Viděl jsem ho, pohyboval se velmi blízko. Děláme, co děláme. Nezbývá než se držet, držet a držet. Pak mě vyzvedli, řekl jsem si - jsem z toho venku," okomentoval situaci australský surfař Mick Fanning, pro kterého to nebylo první setkání se žralokem. V roce 2015 byl napaden na stejném místě. Byl tak šokován, že přišel o prkno, ale hlídka ho včas vytáhla z dosahu žraloka.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní