Rubriky:

Ostatní

Baseballisté Clevelandu vyrovnali rekord Americké ligy

13. září 2017 09:32 - Cleveland

Baseballisté Clevelandu Indians vyhráli v MLB dvacátý zápas za sebou a vyrovnali rekord Americké ligy. Loňští finalisté mají po úterním domácím vítězství 2:0 nad Detroitem na kontě stejně dlouhou sérii jako Oakland Athletics v roce 2002.

 

Ron Schwane, ČTK/AP

Jen dva týmy se v historii MLB mohou pyšnit delší šňůrou úspěchů, obě jsou už ale velmi dávné. V roce 1935 zvítězili Chicago Cubs jedenadvacetkrát v řadě, v roce 1916 si New York Giants připsali dokonce 26 zápasů bez porážky, tehdy ale v jejich sérii figurovala jedna remíza.

"Nikdo o tom ale v kabině nemluví. Jasně, víme o tom, protože to poutá pozornost, ale my se soustředíme na něco jiného," řekl nadhazovač Corey Kluber, jehož tým vede Americkou ligu s bilancí 89-56. V Národní lize jsou lepší Los Angeles Dodgers (93-52).

Indians mají dva mistrovské tituly, na další čekají od roku 1948. Loni vedli ve Světové sérii nad Chicagem Cubs už 3:1 na zápasy, ale nakonec prohráli.

Jeden rekord ale v úterý v MLB přece jen padl. Baseballisté Minnesoty porazili San Diego 16:0 a jako první tým v historii dosáhli homerunu v každé z úvodních sedmi směn. Maximem bylo dosud pět.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní