Rubriky:

Ostatní

Návštěva zabijáků! Kosatky vyděsily surfaře

27. září 2017 14:38 - Praha

Idylka v Unstadu okamžitě skončila. Surfaři v Norsku v neděli na chvíli zapomněli na sport, když se u břehu objevily dvě kosatky. Ty nečekaně připluly při semifinále Lofoten Masters. Podle záběrů se nikomu nic nestalo. Kosatky nakonec nabraly směr hlubiny a surfaři se mohli vrátit zpět ke svému sportu.

Reuters

Pár metrů je dělilo od sebe. Surfaři čekali na tu správnou vlnu, když se z vody vynořily dvě ploutve. Reakce mužů v černém byla okamžitá, rychle na souši. Ti, kteří byli dále, nepanikařili a spíše pozorovali nezvyklou návštěvu.

Většinou média informují o napadení surfařů žraloky, kosatky nejsou tak častým jevem. Kosatka dravá je známá jako velryba zabiják, která je největším zabijákem v oceánu a velmi inteligentním predátorem. Hmotnost samice dosahuje až 2700 kilo, samec může dorůst do váhy 5400 kg. Co do délky u dospělých jedinců, dají se spatřit kusy až osm metrů dlouhé.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.