Rubriky:

Ostatní

Neuvěřitelná rychlost a polohy. Aneb když vám hrozí pád z několika pater

13. října 2017 18:32 - Wujiang/Praha

Fanouškům se tajil dech, mnohdy šlo o setiny, kdo vyběhne po připravené strmé stěně rychleji. Pokud vás rychlolezení ještě nenadchlo, patrně změníte pohled. V Číně proběhl světový pohár. Pořadatelé postavili umělou stěnu ve městě Wujiang. A byla to show.

Reuters

„Je tam výhra, jsem velmi šťastný, protože toto je mé první vítězství ve sportovní kariéře. Je to velký krok do budoucna v mé dospělé kariéře v rychlolezení. Věřím v olympijské hry v roce 2020, které budou již brzy," byl nadšený Aleksandr Šikov.

Pouze jedna setina sekundy dělila dva mužské finalisty. Rus Šikov porazil Aspara Jaelola z Indonésie. Mezi ženami také vyhrála Ruska. Julia Kaplinaová potvrdila svoji dominanci, když na ni nestačila Anouck Jaubertová z Francie.

Dva lezci vedle sebe, naučená cesta, kde vše musí klapnout, kdo zaváhá, ztrácí cenné setiny sekundy. Stačí pár sekund a ocitnete se o pár pater výše.

Umění na stěně předvedli v Číně i ti, kteří lezli na obtížnost. Ti se mnohdy dostali do poloh, které jsou smrtelníkům zapovězené.

Sportovní lezení bude mít v roce 2020 premiéru na olympijských hrách v Tokiu. Spojit se má do jedné disciplíny lezení na obtížnost, bouldering a lezení na rychlost.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní