Rubriky:

Ostatní

MOV kvůli obvinění z korupce suspendoval Frederickse

7. listopadu 2017 17:56 - Lausanne

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru dnes pozastavila členství v MOV bývalému hvězdnému sprinterovi Frankiemu Fredericksovi. Padesátiletý Namibijec byl v pátek ve Francii předběžně obviněn v souvislosti s korupčním skandálem při volbě dějiště olympijských her v roce 2016.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Fredericks byl před čtyřmi dny u pařížského soudu obviněn z pasivní korupce a praní špinavých peněz. V roce 2009 den před vítězstvím Ria de Janeiro při volbě pořadatele OH 2016 inkasoval někdejší slavný běžec 300 000 dolarů od Papy Massaty Diacka, syna bývalého šéfa atletické federace IAAF Laminea Diacka, jenž byl loni kvůli korupci potrestán doživotním zákazem působení v atletice.

Čtyřnásobný stříbrný olympijský medailista Fredericks vinu popírá a tvrdí, že peníze měly být určeny na rozvoj atletiky v Africe. Kvůli podezření z korupce už letos v březnu odstoupil z komise MOV hodnotící uchazeče o pořadatelství olympijských her v roce 2024 i z komise IAAF vyšetřující ruský doping.

V říjnu byl z korupce v souvislosti s případem obviněn bývalý šéf Brazilského olympijského výboru Carlos Nuzman. Muž, jenž údajně mimo jiné pomáhal rozdělit dvoumiliónové úplatky, aby získal hlasy pro kandidaturu Ria, byl dva týdny ve vězení.

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní