Březina si na GP v Ósace nepolepšil, zůstal devátý

Krasobruslař Michal Březina na NHK Trophy v Japonsku nezvládl podle představ ani volnou jízdu a při druhém startu v Grand Prix v sezóně obsadil až deváté místo. O tři pozice si pohoršil oproti říjnovému startu na Kanadské brusli, v Ósace v obou částech soutěže zaostal za výkony z Reginy a nekvalifikoval se do prosincového finále GP v Nagoje.

Michal Březina na NHK Trophy v Japonsku neoslnil.

V pátečním krátkém programu Březina upadl při čtverném salchowu a zařadil se na průběžné deváté místo. Ve volné jízdě se ocitl na ledě dokonce dvakrát, vždy po flipu, mezi jedenáctkou startujících dostal druhé nejnižší hodnocení a zůstal devátý. Součtem 220,45 bodu si pohoršil oproti výkonu z Kanady skoro o 17 bodů.

Při absenci zraněného domácího favorita Juzurua Hanjua suverénně zvítězil Rus Sergej Voronov (271,12). Bronzový medailista z ME 2015 měl téměř desetibodový náskok na Američana Adama Rippona, který se ke stříbru vyhoupl z čtvrté pozice po krátkém programu.

Soutěž žen ovládla úřadující mistryně světa Jevgenija Medveděvová z Ruska a zopakovala triumf z úvodu sezony v Moskvě. Nejlepší sportovní dvojicí byli stejně jako před týdnem na domácím ledě další světoví šampioni Suej Wen-ťing a Chan Cchung z Číny. Za volnou jízdu dostali v Japonsku 155,10 bodu a vylepšili čtyři roky staré světové maximum Taťjany Volosožarové a Maxima Traňkova z Ruska (154,66).

NHK Trophy, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Ósace (Japosnko) - konečné pořadí: