Rubriky:

Ostatní

Kokosy? Kam se hrabou. Tohle teprve bude exotika. Afričanky se svůdně kroutí a vletí do koryta

18. listopadu 2017 11:45 - Calgary

Památné Kokosy můžou být zapomenuty. Do ledového koryta přichází ještě větší exotika. Po jamajských bobistech, kteří se stali atrakcí olympijských her v Calgary v roce 1988 a vznikl o nich film, se pod pěti kruhy představí posádka z Nigérie. Na ZOH se kvalifikovaly jako vůbec první africké bobistky v historii.

Bývalé sprinterky Seun Adigunová (pilotka), Ngozi Onwumereová a Akuoma Omeogaová si zajistily start v Pchjongčchangu tento týden na dráze v Calgary, kde absolvovaly poslední z požadovaných pěti kvalifikačních závodů. "Jsme doslova v extázi a ohromně pyšní na náš ženský tým, který se kvalifikoval na zimní olympiádu," uvedl Nigerijský olympijský výbor. Země bude mít na zimní olympiádě zastoupení poprvé v historii.

Doba jim nahrává, stávají se hitem internetu. Svůdně se kroutí na jednom z klipů, s ladnými křivkami se vrhají do přípravy na boj v ledovém korytě.

S olympijskými hrami už má zkušenost Adigunová, která se narodila a žije v USA. Třicetiletá pilotka nigerijského dvojbobu startovala v roce 2012 v Londýně v běhu na 100 metrů překážek a vypadla v rozběhu.

Prostředky na přípravu a start v kvalifikačních závodech získaly bobistky i díky crowdfundingu - od lidí vybraly 150 tisíc dolarů. Spustily také kampaň na sociálních sítích, která jim pomohla získat sponzory jako firmy Visa a Under Armour.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní