Rubriky:

Ostatní

Švýcarsko - Česko 5:6

České curlerky si zajistily z ME postup na svět, muži o něj bojují

23. listopadu 2017 17:20 - St. Gallen

České hráčky curlingu si zajistily účast na mistrovství světa. Na evropském šampionátu v St. Gallenu porazily na závěr základní části domácí tým 6:5 a díky tomu obsadily sedmé místo, které zaručuje start na světovém šampionátu koncem března v kanadském North Bay.

Mužský tým Jiřího Snítila vyhrál bez porážky skupinu B v druhé výkonnostní divizi ME a dostal se v ní do semifinále. Nyní potřebuje vyhrát jeden zápas, aby postoupil zpět mezi elitu, a dva k účasti v play off o MS v Las Vegas začátkem dubna. Jako vítězové divize B by se pak utkali s Itálií, osmým družstvem z divize A.

Ženám vedeným skipkou Annou Kubeškovou se v turnaji příliš nedařilo a před závěrečným zápasem měly dvě výhry a šest porážek. V duelu se Švýcarkami před posledním endem prohrávaly 4:5. Měly ale výhodu dohazování a Kubešková posledním kamenem získala dva body a skóre otočila. Češky díky tomu skončily na sedmém místě, posledním přímém postupovém na MS.

"Je to skvělý pocit, že se nám to povedlo. Bojovaly jsem o každý kámen a dokázaly jsem to. Jsem opravdu nadšená," řekla Kubešková a k poslednímu hodu řekla: "Ruce se mi klepaly, protože jsem věděla, jak je to důležité."

Oba české týmy čeká v prosinci olympijská kvalifikace, která se uskuteční v Plzni, a v každé kategorii si dva týmy zajistí start v Pchjongčchangu.

Mistrovství Evropy v curlingu v St. Gallenu (Švýcarsko):
Ženy - divize A:
Česko - Švýcarsko 6:5
Konečné pořadí základní části:
1. Švédsko 9 výher/0 porážek
2. Švýcarsko 7/2
3. Skotsko 7/2
4. Itálie 5/4
5. Rusko 4/5
6. Německo 3/6
7. Česko 3/6
8. Dánsko 3/6
9. Turecko 2/7
10. Maďarsko 2/7.
Pozn.: První čtyři týmy postoupily do play off.
Muži - divize B:
Česko - Polsko 8:5
Konečné pořadí základní části:
1. Česko 7/0
2. Polsko 6/1
3. Turecko 5/2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní