Rubriky:

Ostatní

Německo má taky svého mlátičku. Charr je prvním mistrem světa po slavném Schmelingovi

26. listopadu 2017 11:22 - Oberhausen

Německý boxer Manuel Charr porazil v Oberhausenu Alexandra Ustinova z Ruska a získal volný titul řádného mistra světa v těžké váze organizace WBA. Ta má rovněž svého superšampiona, kterým je současný král Brit Anthony Joshua, jenž vlastní mistrovského pásy také organizací IBF a IBO.

 

Třiatřicetiletý rodák z Bejrútu se stal prvním německým mistrem těžké váhy od éry legendárního Maxe Schmelinga na začátku 30. let. Má přitom obě kyčle umělé a operaci podstoupil teprve před sedmi měsíci.

Cherr má zajímavou mimosportovní minulost. Než v květnu absolvoval endoprotézu obou kyčelních kloubů, byl před dvěma lety čtyřikrát střelen do břicha při incidentu v restauraci a život mu zachránila operace. Když mu bylo šestnáct, byl bodnut nožem do zad. Do Německa přišel v roce 1989 jako uprchlík.

"Jsem jako kočka, co má sedm životů. Pět už jsem vyčerpal, takže musím něco změnit," řekl Charr ještě před soubojem. Ten nad Ustinovem vyhrál u všech bodových rozhodčích a v pětatřicátém souboji si připsal 31. výhru. Sedmnáct z nich má KO. O sedm let starší Ustinov má po sobotní noci bilanci 34-2.

O mistrovský pás Charr boxoval podruhé v kariéře. Před pěti lety byl ve hře titul organizace WBC, ale podlehl Vitaliji Kličkovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní