Rubriky:

Ostatní

ČR - Lotyšsko 9:5

Curlerky zdolaly v kvalifikaci OH Lotyšsko, muži dvakrát prohráli

6. prosince 2017 10:58 - Plzeň
(Aktualizováno: 6. prosince 2017 19:18)

České reprezentace v curlingu mají po dvou dnech olympijské kvalifikace v Plzni na kontě shodně výhru a dvě prohry. Ženy dnes porazily Lotyšsko 9:5 a následně prohrály 7:10 s Německem. Mužům se nedařilo - Dánsku podlehli 4:10 po osmém endu a Německu 4:8 po devátém.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Na olympiádu do Pchjongčchangu se dostanou z Plzně v každé kategorii dva týmy. Prvním krokem k úspěchu je postup ze základní části do tříčlenného play off. Proto už by měly české celky v dalších duelech prohrávat co nejméně. Ve čtvrtek hrají muži s Ruskem a ženský výběr čekají zápasy s Dánkami a s Finkami.

Výběr skipky Anny Kubeškové v úterý ztratil dobře rozehraný zápas s Čínou, ale utkání proti Lotyškám zvládl bez větších problémů. Čtyřikrát se českému kvartetu podařilo získat při výhodě posledního kamenu v endu dva body a jednou jeden.

"Měla jsem ze hry fakt dobrý pocit," uvedla Kubešková. Přiznala, že cítila trochu strach, aby se neopakoval závěr z duelu s Čínou. "Proto jsme byly v druhé polovině opatrnější. Líp jsme odehrály devátý end, povedlo se nám skórovat, tím pádem jsme do desátého endu šly s větším bodovým rozdílem a klidněji," řekla.

Němky duel otočily

Proti Německu si Češky připsaly v druhém endu tři body, avšak soupeřky následně otočily skóre až na 7:5. Domácí tým dokázal vyrovnat, ale v desátém endu rozhodly zápas třemi body Němky. České hráčky se s bilancí 1-2 dělí o čtvrté místo.

Tým skipa Jiřího Snítila s Dánskem od úvodu zaostával. Rozhodnutí přišlo v šestém endu, v kterém Dánové, které vede stříbrný skip z mistrovství světa 2016 Rasmus Stjerne, získali čtyři body a po dalších dvou v osmém endu se Češi rozhodli dál nepokračovat. "Trochu jsem se potýkali s ledem, který se měnil, a Dánové hráli agresivně. Čtení ledu musíme zpřesnit a házet přesněji," řekl Snítil.

Proti Němcům vedli muži po třech endech 3:1, ale zbytek zápasu se jim nevydařil. Soupeř třikrát zaznamenal dva body a po dvojce v devátém endu byl konec. "Nehrajeme špatně, ale na takovéto akci musíme být stoprocentní, což jsme bohužel nebyli," řekl vice-skip českého týmu Lukáš Klíma.

Kvalifikační turnaj v curlingu o postup na OH v Pchjongčchangu 2018 v Plzni:
Muži:
ČR - Dánsko 4:10
Itálie - Čína 5:10
Nizozemsko - Německo 3:4
Rusko - Finsko 6:9,
20:00
ČR - Německo
Nizozemsko - Finsko
Dánsko - Čína
Rusko - Itálie.
Ženy:
ČR - Lotyšsko 9:5
ČR - Německo 7:10
Finsko - Čína 0:9
Německo - Dánsko 7:9
Itálie - Finsko 7:4
Čína - Lotyšsko 11:5
Pořadí:
1. Čína 3/0
2. Dánsko 2/0
3. Itálie 1/1
4. ČR, Německo
Lotyšsko 1/2
7. Finsko 0/2
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní