Rubriky:

Ostatní

Český dům bude v Pchjongčchangu na dohled z olympijské vesnice

11. prosince 2017 14:34 - Praha

Přímo z oken olympijské vesnice uvidí hokejisté nebo třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková Český dům na zimních olympijských hrách v Koreji. Centrum oslav medailových úspěchů a setkávání fanoušků vznikne v pobřežním městě Kangnung - dějišti hokejových zápasů a soutěží v rychlobruslení či krasobruslení.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Stoprocentně bude nejblíže sportovcům, co kdy byl," řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval při představení Českého domu pro únorovou olympiádu. "Dům děláme hlavně pro sportovce, aby se jim tam líbilo a zpříjemnil jim pobyt. Třeba bude znamenat setinku, která jim pomůže k medaili," řekl Kejval.

Projekt Českých domů na olympiádách funguje již od Barcelony v roce 1992, ale dlouho byl uzavřený veřejnosti. Zpřístupněn byl poprvé během letních her v Londýně 2012, navštívilo ho tehdy 80 tisíc lidí a sklidil obrovský úspěch.

Připomínat se bude i Nagano

Český dům v Koreji bude mít dvě patra. To spodní veřejnosti mimo jiné odhalí krásy Česka a připomene sté výročí založení Československa, zisk první zlaté české olympijské medaile ze zimních her a také dvacet let od triumfu hokejistů v Naganu.

"Pro sportovce je Český dům vynikající věc," řekl bývalý brankář Dominik Hašek a vzpomínal na slavný rok 1998. "Sice byl dům malý, ale to nám v žádném případě tenkrát tolik nevadilo. Především byl kousek od haly. Takže když byl trošku čas, mohli jsme se tam sejít, vidět se s přáteli, případně tam chvilku posedět."

Olympiáda v Koreji bude mít stejně jako zimní hry v poslední době dvě centra. V Kangnungu se budou konat halové sporty jako hokej a rychlobruslení. Zbývající "horské" sporty se odehrají v Pchjongčchangu, kde vznikne druhá olympijská vesnice pro biatlonisty, snowboardisty a lyžaře, a okolí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.