Futsalisté Chrudimi podesáté vyhráli český pohár

Futsalisté Chrudimi podesáté v historii a potřetí za sebou vyhráli Pohár FAČR. Ve finále v Praze na Podvinném mlýně porazili domácí Spartu 2:1 góly Romana Mareše a Maxe.

Kapitán Chrudimi Lukáš Rešetár (uprostřed s pohárem) se raduje se spoluhráči z vítězství.

Už ve 3. minutě se Chrudim ujala vedení, když se Mareš dostal k vyražené střele Maxe a z dorážky otevřel skóre. Po 15 minutách hry ale Sparta ve svém prvním finále v historii srovnala, poté co Diegovu střelu tečoval hlavou Belej. Rozhodnutí přišlo tři a půl minuty před koncem, kdy se k přímému kopu postavil Max a dělovkou propálil brankáře Cristiana.

Od roku 2008 nezískala Chrudim pohár jen v roce 2014, kdy ve finále prohrála na penalty s Teplicemi.