Rubriky:

Ostatní

Zápasník Žižka prohrál v opravách a přišel o šanci na bronz z ME

2. května 2018 11:05 - Kaspijsk
(Aktualizováno: 2. května 2018 13:11)

Zápasník v řeckořímském stylu Jan Žižka prohrál na mistrovství Evropy v Rusku v opravách váhové kategorie do 72 kg s Maďarem Bálintem Korpásim a jeho naděje na duel o bronz tak zhasla. Volnostylařka Lenka Hocková Martináková nestačila ve čtvrtfinále kategorie do 55 kg na Bělorusku Irynu Kuračkinovou a podobně jako v úterý Žižka bude nyní čekat, zda ji soupeřka vytáhne svým postupem do finále do čtvrtečních oprav.

 

Žižka podlehl úřadujícímu evropskému šampionovi a bronzovému medailistovi z loňského MS Korpásimu ve druhém kole na technickou převahu (1:9). O jeho konečném umístění rozhodnou výsledky dalších zápasů.

Třicetiletá volnostylařka Hocková Martináková vstoupila do turnaje vítězně a v kvalifikačním kole porazila Maďarku Ramonu Galambosovou 4:1 na body. Na Kuračkinovou už ale v dagestánském přístavním městě Kaspijsk nestačila a s bronzovou medailistkou z loňského mistrovství světa v Paříži a stříbrnou z ME 2016 prohrála na technickou převahu soupeřky v průběhu druhého kola.

Ve čtvrtek se do šampionátu zapojí i poslední česká reprezentantka Adéla Hanzlíčková, trojnásobná vicemistryně Evropy do 23 let nastoupí v kategorii do 65 kg.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní