Rubriky:

Poker

Živě

Historie WSOP - rok 1973

10. ledna 2012 18:37

Tak se nám to začalo hezky rozjíždět. Po prvních turnajích WSOP, kdy se dal počet účastníků spočítat na prstech rukou, už v tomto ročníku musíme použít k počítání i prsty nohou. Počet se vyšplhal až na úctyhodných 13 hráčů Main Eventu. Buy-in do turnaje poprvé činil rovných 10 000 dolarů, jak známe dnes. Poprvé byl také turnaj snímán kamerami, ale nebyl samozřejmě vysílán live přenos, jen byl pořízen záznam, který byl po sestříhání posléze vysílán jako hodinový dokument, ale i to ukazuje sílící zájem o poker.

 

gettyimages.com

Vítězem turnaje se stal Walter „Puggy“ Pearson, který si tak spravil chuť po druhých místech z předchozích ročníků 1971 i 1972. Protože formát hlavního turnaje byl stále ještě „vítěz bere vše“, přišel si na velmi slušných 130 000 dolarů a ještě k tomu dokázal vyhrát i další dva vedlejší eventy. V heads-up mu byl soupeřem z předchozích dílů nám již dobře známý Johnny Moss. Dvakrát měl šanci Pearson ukončit heads-up, ale pokaždé river změnil sílu karet ve prospěch Mosse. Finalovou handou bylo A-7 proti K-J, když na flopu se Pearsonovi otevřela nuts flush draw a Mossovi OESD (open ended straight draw), ale ani jednomu na turn a river nic nedošlo a Pearson vyhrál na eso high.

Walter Clyde Pearson se narodil v roce 1929 v Tennessee v rodině s devíti sourozenci. Přezdívku „Puggy“ dostal ve dvanácti letech, kdy si při nehodě znetvořil nos (pug – mopslík). Se školou skončil v páté třídě a v sedmnácti letech vstoupil do námořnictva, kde si odkroutil tři turnusy a naučil se hrát pořádně poker. Byl na každém WSOP od roku 1970 až do roku 2005. V roce 1987 byl uveden do Pokerové síně slávy. Zemřel v roce 2006.

Zrušit


Časová osa: Poker

Filtr článků - Poker