Rubriky:

Poker

Na Amíky nikdo nemá, ani Afghánistán

2. února 2012 10:46

Že byl Martin Staszko vloni druhý v hlavním turnaji World Series of Poker, to ví pravděpodobně i hluchý vrabec na střeše většiny domů. Že tam Martin vyhrál skoro 100 miliónů našich peněz, to ví i moje maminka, která poker opravdu ráda nemá a tudíž se o něj vůbec nezajímá. Že se každoročně v rámci pokerového festivalu WSOP odehraje kolem šedesáti turnajů a na každém se dá získat tolik ceněný náramek pro vítěze, to už ví jen dobře informovaný vrabec ze střechy velkého kasína.

 

gettyimages.com

Pro naši republiku to byl super výsledek a ohromný úspěch. Stát se to ovšem např. někomu z USA, rozhodně z toho v jeho domovině nebude takový poprask. Víte proč? Podívejte se níže do tabulky, která uvádí pořadí historicky nejúspěšnějších zemí právě podle počtu získaných náramků na turnajích WSOP. Žebříčku vévodí s neuvěřitelným náskokem USA. Alespoň 1 vítězství získali hráči z více než 30 ti zemí. Česká republika mezi nimi stále chybí. Zato v Afghánistánu či Iránu se už tolik ceněného braceletu pokeroví fandové dočkali.

TOP 10 nejúspěšnějších zemí podle počtu prvenství v turnajích WSOP
Stát
Počet náramků
1. USA
795
2. Kanada
28
3. Anglie
25
4. Německo
12
5. Itálie
10
6. Francie
9
7. Dánsko
7
8. Rusko
7
9.Švédsko
6
10. Austrálie
6

Malou náplastí pro nás může být jedině Jeff Lisandro, který dlouho dobu hrával poker v Praze. Ten však svých 5 náramků vybojoval pro Itálii. Podle mě má největší šanci získat pro Českou republiku první náramek naše Olinka.

Musí jí ale někdo zaplatit nejen buy-in a cestu do Las Vegas, ale i jídlo, pití a přepravu z kasáče na hotel. Pokud máte někdo zájem to Olince zaplatit, pište do komentářů. Olinka je připravena nechat si vykérovat na čelo jméno svého sponzora a posílat z turnaje pravidelné KTZ reporty (KTZ - krátká textová zpráva).

Zrušit


Časová osa: Poker

Filtr článků - Poker