Favoritku Jankovičovou vyřadila v Quebeku bolavá záda

QUEBEC

Bolesti zad donutily nasazenou jedničku turnaje v Quebeku Jelenu Jankovičovou vzdát čtvrtfinálový zápas s Ruskou Olgou Pučkovovou. Srbská tenistka odstoupila z pátečního utkání v rozhodující třetím setu, když prohrávala 1:3.

"Začalo to bolet ve druhém setu a bylo to čím dál horší. Potkalo mě to už na US Open. Je to vážně škoda, protože jsem tady měla velkou šanci, ale co mohu dělat?" uvedla Jankovičová, která útočila na druhý titul v kariéře.

Osmá nasazená Pučkovová se v semifinále utká s turnajovou čtyřkou Francouzkou Severine Brémondovou. Druhou dvojici tvoří další francouzská hráčka Marion Bartoliová, nasazená jako číslo dvě, a Američanka Lilia Osterlohová, která prošla do hlavní soutěže z kvalifikace.

QUEBEC:
Dvouhra - čtvrtfinále: Pučkovová (8-Rus.) - Jankovičová (1-Srb.) 2:6, 6:4, 3:1 skreč, Osterlohová (USA) - Wozniaková (Kan.) 6:3, 6:2.
Semifinálové dvojice: Pučkovová - Brémondová (4-Fr.), Bartoliová (2-Fr.) - Osterlohová.