Heninová porazila na Turnaji mistryň Hingisovou

MADRID

Jedna ze tří uchazeček o post světové tenisové jedničky Justine Heninová-Hardenneová zahájila Turnaj mistryň v Madridu vítězstvím. Belgičanka, která kvůli zdravotním problémům nehrála sedm týdnů, si však v úterý před půlnocí zápas s Martinou Hingisovou řádně zkomplikovala.

I když vedla 6:2 a 5:2 ve druhé sadě a podávala, výhru nad Švýcarkou vydřela až po třísetovém boji.

Heninovou v prostředním dějství zradily nevynucené chyby, kterých se dopustila pětadvacet. "Nebyla to z mé strany špatná hra, jen jsem na konci druhého setu ztratila na síle. Pak jsem se do toho zase dostala, zlepšila techniku a začala se vracet na síť," řekla novinářům Heninová, která ve třetím setu třikrát prolomila soupeřčin servis.

Hingisová, šampionka Turnaje mistryň z let 1998 a 2000, se dnes představí na madridském kurtu znovu, když zápasem s Ruskou Naděždou Petrovovou uzavře program druhého hracího dne. Turnaj mistryň má dotaci tři miliony dolarů, vítězka bere rovnou třetinu.