Hingisová si na Turnaji mistryň dokázala, že návrat byl správný

MADRID

Bývalá světová jednička Martina Hingisová si na Turnaji mistryň dokázala, že se rozhodla správně, když se po tříleté zdravotní pauze vrátila na okruh WTA. Švýcarská tenistka v Madridu odehrála tři třísetové zápasy, a i když do semifinále nepostoupila, zanechala dobrý dojem.

Ve čtvrtek byla na Hingisové patrná únava z náročného programu, ale navzdory porážce s Mauresmovou byla se svým vystoupením spokojena. "Mám pocit, že jsem tyhle tři dny znovu hrála svůj nejlepší tenis. Takhle jsem nehrála celou sezonu a tyto zápasy jsou důvodem, proč jsem se vrátila," řekla na tiskové konferenci přítelkyně českého tenisty Radka Štěpánka, který nechyběl v hledišti madridské haly.

V letech 1998 a 2000 Turnaj mistryň vyhrála, ale pak měla velké problémy s kotníky, kvůli nimž musela v roce 2002 přerušit kariéru. Zdálo se, že se už nikdy na kurty nevrátí, ale na začátku této sezony se rozhodla znovu naplno pustit do turnajů okruhu WTA.

Vrátila se do světové špičky a vybojovala si právo startu na Turnaji mistryň. "Můžu na sebe být hrdá. A v těchto třech dnech jsem dokázala více, než jsem čekala. Ukázala jsem, že jsem schopna hrát s nejlepšími. Ani na vteřinu jsem nezalitovala, že jsem se vrátila," pochvalovala si rodačka z Košic.