Rubriky:

Tenis

Mauresmová může obhájit titul na Turnaji mistryň

10. listopadu 2006 21:47 - MADRID

Amélie Mauresmová může obhájit titul na Turnaji mistryň. Francouzská tenistka ve svém závěrečném vystoupení ve Žluté skupině porazila po více než dvouhodinové bitvě Belgičanku Justine Heninovou-Hardenneovou a doprovodila ji do semifinále. I když na úvod turnaje utrpěla jasnou porážku dvakrát 2:6 od Naděždy Petrovové, nakonec Mauresmová vyhrála skupinu.

Červenou skupinou bez ztráty setu prošla Ruska Maria Šarapovová, která vítězstvím nad krajankou Světlanou Kuzněcovovou potvrdila postup do semifinále. V něm se utká s Heninovou. Ta v dnešním prvním setu ztratila stejně jako ve čtvrtek proti Petrovové první dvě hry, ale i tentokrát vývoj otočila. Díky vítězným úderům od základní čáry diktovala tempo a vyhrála 6:4.

Na vítězné vlně se belgická kandidátka na post světové jedničky vezla i v úvodu druhé sady, když ve třetí hře vzala soupeřce podání. Vzápětí však ztratila to své a úspěch začala slavit nová taktika Mauresmové, která začala častěji chodit na síť. Nakonec musel rozhodovat tie-break, v němž se francouzská tenistka dostala do vedení 6:3 a k proměnění setbolu jí Heninová pomohla dvojchybou.

Šarapovová smetla krajanku Kuzněcovovou

V závěru druhé sady si čtyřiadvacetiletá Belgičanka protahovala zatejpované pravé lýtko a ve třetí sadě už nestačila. Začala hůř podávat, nepohybovala se tak dobře jako její soupeřka a dělala víc chyb. Mauresmová se naopak v tomto setu dopustila jediné nevynucené chyby a povolila soupeřce jen dvě hry.

Její vítězství vyřadilo ze hry Švýcarku Martinu Hingisovou, která by v případě úspěchu Heninové postoupila do semifinále.

Šarapovová ani v zápase s Kuzněcovovou nezaváhala. Ruská tenistka do utkání vstoupila jako uragán a první set vyhrála za necelou půlhodinu 6:1. Pak sice tempo zvolnila, ale druhou sadu pro sebe získala v poměru 6:4. Vyhrála tak skupinu a narazí na svou konkurentku v boji o tenisový trůn Heninovou. Pokud uspěje a následně celý turnaj vyhraje, bude na konci roku světovou jedničkou, jinak se této pocty dočká její belgická semifinálová soupeřka.

Žlutá skupina:
Mauresmová (Fr.) - Heninová-Hardenneová (Belg.) 4:6, 7:6 (7:3), 6:2.
Konečná tabulka skupiny:
1. Mauresmová 3 2 1 4:4 2
2. Heninová-Hardenneová 3 2 1 5:3 2
3. Hingisová 3 1 2 4:5 1
4. Petrovová 3 1 2 3:4 1

Červená skupina:
Šarapovová - Kuzněcovová (obě Rus.) 6:1, 6:4.
Tabulka skupiny:
1. Šarapovová 3 3 0 6:0 3
2. Clijstersová 2 1 1 2:2 1
3. Kuzněcovová 3 1 2 2:4 1
4. Dementěvová 2 0 2 0:4 0

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..