Djokovič - Zverev 6:4, 6:1Rozjetý Djokovič nezaváhal a je v semifinále Turnaje mistrů. Čilič vykřesal naději

Londýn

Světová jednička Novak Djokovič je prvním jistým semifinalistou Turnaje mistrů. Srbský tenista ve svém druhém utkání v Londýně porazil 6:4, 6:1 Němce Alexandera Zvereva a postup mu zajistila výhra Chorvata Marina Čiliče 6:7, 6:3, 6:4 nad Američanem Johnem Isnerem ve večerním duelu.

Sestřih z utkání Turnaje mistrů Djokovič - ZverevVideo: sntv

Jednatřicetiletý Djokovič proti o deset let mladšímu Zverevovi odvrátil v prvním setu oba brejkboly v zápase a utkání zakončil za 76 minut. "Asi to dnes nebyl žádný dech beroucí zápas, ale výhra je výhra," uvedl Srb, jenž v Londýně útočí na šestý triumf na Turnaji mistrů v kariéře.

Djokovič už měl po odpolední výhře nad Zverevem postup ze Skupiny Gugy Kuertena do semifinále prakticky jistý, zhatit ho mohl pouze Čilič vítězstvím ve dvou setech nad Isnerem. Chorvat sice večer amerického debutanta porazil, ale až ve třech sadách.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Čilič - Isner na Turnaji mistrů v LondýněVideo: sntv

Čilič si tak po úvodní porážce se Zverevem připsal první výhru a v pátek ho čeká souboj s Djokovičem. Zverev má situaci ve svých rukou, do semifinále ho dostane výhra ve dvou setech nad Isnerem, jenž je dosud bez vítězství.