Blake se vydá do Ostravy bez titulu z Delray Beach

Americký tenista James Blake nedotáhl do konce úspěšně rozehrané finále na turnaji v Delray Beach a do Ostravy k utkání Davisova poháru tak přijede bez jubilejního desátého titulu. Finále, jež se kvůli dešti dohrávalo až v pondělí, vyhrál po setech 5:7, 6:4 a 6:4 Belgičan Xavier Malisse a navázal na svůj úspěch na turnaji z roku 2005.

Souboj o titul byl v neděli přerušen kvůli dešti za stavu 7:5 a 3:3 z Blakeova pohledu. Nejvýše nasazený hráč však dohrávku, jež začala v 10:00 tamního času, nezvládl a poprvé v kariéře Malissovi podlehl. Belgičan poté vyhrál i finále čtyřhry a získal double.

Blakea nyní čeká opožděná cesta do Ostravy, kde se bude muset rychle přeorientovat na antuku. V pátek se coby dvojka amerického týmu utká s českou jedničkou Tomášem Berdychem.

Všechny tři české deblistky postoupily na úvod tenisového turnaje v Paříži do druhého kola. Své první zápasy dnes vyhrály jak Gabriela Navrátilová s Vladimírou Uhlířovou, tak Renata Voráčová, která tvoří pár s Polkou Klaudií Jansovou.

Halový turnaj v pařížské metropoli má dotaci 600.000 dolarů, v hlavní soutěži dvouhry se představí i Nicole Vaidišová a Lucie Šafářová.

Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová vypadla na turnaji WTA v thajské Pattayi v prvním kole po boji s favorizovanou Marou Santangelovou. Třetí nasazená Italka zvítězila 6:4, 5:7 a 6:2. V Pattayi se na tvrdém povrchu hraje o 170.000 dolarů.

DELRAY BEACH:
Dvouhra - finále:
Malisse (3-Belg.) - Blake (1-USA) 5:7, 6:4, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Armando, Malisse (USA/Belg.) - Auckland, Huss (4-Brit./Austr.) 6:3, 6:7 (4:7), 10:5.
PAŘÍŽ:
Dvouhra - 1. kolo:
Safinová (7-Rus.) - Krajicková (Niz.) 6:4, 7:5.
Čtyřhra - 1. kolo:
Jansová, Voráčová (Pol./ČR) - Gagliardiová, Sfarová (Švýc./Tun.) 6:2, 6:2, G. Navrátilová, Uhlířová (ČR) - Ehrittová-Vancová, Müllerová (Rum./Něm.) 6:2, 6:2.
PATTAYA:
Santangelová (3-It.) - Gajdošová (SR) 6:4, 5:7, 6:2, Šuaj Pcheng (4-Čína) - Sie Su-wej (Tchaj-wan) 6:1, 6:2, Mirzaová (5-Indie) - Castaňová (Kol.) 7:6 (7:1), 6:0, Moliková (Austr.) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:2, 6:2, Rodionovová (Rus.) - Tangphongová (Thaj.) 7:5, 7:6 (7:4).