Berdych podlehl v Rotterdamu Južnému

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Rotterdamu v prvním kole poté, co ve třech setech podlehl Michailu Južnému z Ruska. Jednadvacetiletý Berdych ve více než dvouhodinovém utkání neproměnil ani jeden z osmi brejkbolů a s ruským vítězem Davis Cupu prohrál 4:6, 7:6 a 1:6.

Aktuálně dvanáctý hráč světa prohrál hned svůj úvodní zápas na turnaji naposledy loni v srpnu. V Nizozemsku nenaplnil roli jednoho z favoritů na celkové vítězství v turnaji, kde byl nasazený jako číslo čtyři.

Do halového turnaje s dotací 782 250 eur nenastoupil Australan Lleyton Hewitt, jehož stále trápí zranění kolena, které si způsobil minulý týden v Marseille.

Místo sedmého nasazeného, jenž se měl v prvním kole utkat s Francouzem Gaelem Monfilsem, byl do hlavní soutěže zařazen původně neúspěšný domácí hráč z kvalifikace Dennis van Scheppingen.

V Bogotě dohrála Záhlavová i Böhmová

Po prohraném utkání v prvním kole dvouhry neuspěla tenistka Sandra Záhlavová na turnaji v Bogotě ani v deblové soutěži. Český pár Hana Šromová, Záhlavová v pondělí podlehl třetí nasazené italsko-francouzské dvojici Tathiana Garbinová, Emilie Loitová 3:6 a 1:6.

V prvním kole turnaje v Bogotě vypadla i česká tenistka Kateřina Böhmová. V zápase se šestou nasazenou Robertou Vinciovou z Itálie sice vyhrála první set, ale pak ztratila druhou sadu v tie-breaku a rozhodující třetí prohrála 2:6. První kolo úspěšně zvládla sedmá nasazená Klára Zakopalová. Česká tenistka porazila hladce 6:2 a 6:3 Španělku Nurii Llagosteraovou-Vivesovou.

Osmá nasazená Hana Šromová do druhého kola turnaje v Bogotě postoupila a o čtvrtfinále si zahraje v českém derby s Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Šromová na úvod podniku v Kolumbii neměla sebemenší problémy se španělskou hráčkou postoupivší z kvalifikace Estrellou Cabezovou-Candelovou, které povolila jen tři hry.

V. Williamsová se při návratu protrápila k vítězství

Americká tenistka Venus Williamsová se po čtyřměsíční pauze vrátila vítězně na okruh WTA. Bývalá světová jednička, kterou od října nepustilo na kurt poraněné levé zápěstí, porazila v prvním kole turnaje v Memphisu v zápase plném chyb Japonku Akiko Morigamiovou 6:2, 1:6, 6:4.

"Nevěděla jsem, co mám očekávat. První set byl hrozně rychlý a jednoduchý, ale pak jsem moc začala přemýšlet a kazila jsem. Vypadalo to, že ty chyby vůbec nejsem schopna zastavit," uvedla po pondělním zápase šestadvacetiletá Williamsová, jež vinou zranění odehrála od července jen dva duely.

V Memphisu vypadla hned v prvním kole Eva Birnerová. V česko-slovenském souboji nestačila na Jarmilu Gajdošovou, s níž prohrála 5:7 a 3:6.

DUBAJ
Dvouhra - 1. kolo: Jankovičová (5-Srb.) - Rezaiová (Fr.) 6:1, 6:2, Medinaová-Garriguesová (Šp.) - Kremerová (Luc.) 6:3, 6:4, Duševinová - Lichovcevová (obě Rus.) 6:2 skreč, Santangelová (It.) - Müllerová (Něm.) 6:3, 7:6 (7:4).
Čtyřhra - 1. kolo: Husárová, Peschkeová (SR/ČR) - Hingisová, Kirilenková (Švýc./Rus.) 6:2, 6:4.
BUENOS AIRES
Dvouhra - 1. kolo: Galvani (It.) - Junqueira (Arg.) 6:4, 4:6, 7:5, Starace (It.) - Zabaleta (Arg.) 7:6 (11:9), 6:2.
2. kolo - skupiny: Roitman (Arg.) - Acasuso (8-Arg.) 7:6 (7:4), 6:1, Andrejev (Rus.) - Martín (Šp.) 6:3, 2:6, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Hartfield, Vassallo Arguello (Arg.) - Cibulec, Vaněk (ČR) 6:2 7:6 (8:6).
BOGOTÁ
Dvouhra - 1. kolo: Duqueová-Marínová - Nuňezová-Fuentesová (obě Kol.) 6:2, 6:3, Suárezová (Arg.) - Gubacsiová (Maď.) 6:0, 6:3, Vinciová (6-It.) - Böhmová (ČR) 3:6, 7:6 (7:4), 6:2, Pennettaová (2-It.) - Maleková (Něm.) 6:4, 2:6, 6:3, Zakopalová (7-ČR) - Llagosteraová-Vivesová (Šp.) 6:2, 6:3, Parmentierová (Fr.) - Abramovičová (Chorv.) 6:3, 7:6 (7:5), Cornetová (Fr.) - Nagyová (Maď.) 6:2, 6:3, Šromová (8-ČR) - Cabezová-Candelová (Šp.) 6:1, 6:2, Garbinová (1-It.) - Wörleová (Něm.) 6:4, 6:4, Arnová (Něm.) - Dittyová (USA) 6:3, 6:7 (4:7), 6:3, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Marrerová (Šp.) 6:2, 6:2, Dominguezová-Linová (3-Šp.) - Erraniová (It.) 4:6, 6:1, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo: Garbinová, Loitová (3-It./Fr.) - Šromová, Záhlavová (ČR) 6:3, 6:1.
ROTTERDAM
Dvouhra - 1. kolo: Južnyj (Rus.) - Južnyj (Rus.) - Berdych (4-ČR) 6:4, 6:7 (5:7), 6:1, Vliegen (Belg.) - Nieminen (Fin.) 6:1, 6:4, Ferrer (6-Šp.) - Ch. Rochus (Belg.) 6:3, 6:0, Mayer (Něm.) - Hrbatý (SR) 7:6 (7:5), 2:6, 7:5, Robredo (2-Šp.) - Bolleli (It.) 6:2, 6:2, Ljubičič (3-Chorv.) - De Bakker (Niz.) 7:5, 6:3.
Čtyřhra - 1. kolo: Haase, Sijsling (Niz.) - Hernych, Tipsarevič (ČR/Srb.) 6:4, 6:4, Bracciali, Pála (It./ČR) - De Voest, Ch. Rochus (JAR/Belg.) 6:4, 1:6, 10:2.
MEMPHIS
Muži:
Dvouhra - 1. kolo: Malisse (5-Belg.) - Gabašvili (Rus.) 6:4, 2:2 skreč, Koroljov (Rus.) - Ginepri (8-USA) 7:6 (7:4), 4:6, 6:3, Lu Jen-hsun (Tchaj-wan) - Guccione (Austr.) 7:6 (7:4), 6:3, Kuznetsov - Kim (oba USA) 6:2, 2:6, 6:4, Delic - Goldstein (oba USA) 7:5, 7:6 (7:0), Del Potro (Arg.) - F. Lopez (Šp.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo: Lopez, Querrey (Šp./USA) - Kerr, Škoch (Austr./ČR) 4:6, 7:6 (8:6), 10:8.
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo: Granvilleová (USA) - Bartoliová (3-Fr.) 7:5, 4:6, 6:0, V. Williamsová (7-USA) - Morigamiová (Jap.) 6:2, 1:6, 6:4, Spearsová (USA) - Kingová (9-USA) 4:6, 6:2, 7:6 (7:0), Olaruová (Rum.) - Albaneseová (USA) 3:6, 6:4, 6:3, Gajdošová (SR) - Birnerová (ČR) 7:5, 6:3, Peerová (1-Izr.) - Laineová (Fin.) 6:4, 6:3, Stosurová (4-Austr.) - Wozniaková (Kan.) 6:2, 7:5, Pinová (Fr.) - Lepčenková (Uzb.) 7:5, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Raymondová, Stosurová (1-USA/Austr.) - Birnerová, Laineová (ČR/Fin.) 6:3, 6:4.