Tenis

Berdych se v Dubaji trápil s outsiderem z Kuvajtu

26. února 2007 14:55 - DUBAJ

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych odvrátil v prvním kole turnaje v Dubaji senzaci na svůj účet. Šestý nasazený hráč prohrál s 370. tenistou světového žebříčku Mohammedem Gharíbem první set 3:6, další sady však s kuvajtským outsiderem vyhrál 6:3, 6:2 a postoupil do druhého kola.

Berdycha čeká v dalším zápase ve Spojených arabských emirátech vítěz duelu mezi Finem Jarkkem Nieminenem a Rusem Michailem Južným. Právě ruský tenista Berdycha minulý týden v Rotterdamu vyřadil v prvním kole a poté celý turnaj vyhrál.

Švýcarský tenisový fenomén Roger Federer se pořádně nadřel na postup do druhého kola. Světová jednička sice vyhrála nad Kristianem Plessem první set v tie-breaku, ale ve druhém dominoval dánský hráč a získal ho poměrem 6:3. Třetí sada už ale opět patřila Federerovi, který je čerstvým držitelem rekordu v počtu týdnů strávených na pozici jedničky bez přerušení.

Turnajová čtyřka Tommy Robredo nestačil na nenasazeného Francouze Fabrice Santora. Španělský tenista prohrál ve dvou setech 6:7 a 4:6.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová bez problémů postoupila do druhého kola turnaje. Kolumbijku Catalinu Castanovou vyprovodila šestá nasazená hráčka z kurtu za 52 minut, když ji ve dvou setech dovolila uhrát jediný game.

DUBAJ
MUŽI:
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (6-ČR) - Gharíb (Kuvajt) 3:6, 6:3, 6:2, Andrejev (Rus.) - Gicquel (Fr.) 6:7 (4:7), 6:4, 7:5, Hrbatý (SR) - Bahrúzján (SAE) 6:1, 6:2, Federer (1-Švýc.) - Pless (Dán.) 7:6 (7:2), 3:6, 6:3, O. Rochus (Bel.) - I Hjong-tchek (Korea) 7:6 (7:4), 6:2, Serra (Fr.) - Björkman (Švéd.) 5:7, 6:3, 6:2, Santoro (Fr.) - Robredo (4-Šp.) 7:6 (7:5), 6:4.
ŽENY:
Hantuchová (6-SR) - Castanová (Kol.) 6:1, 6:0, Schiavoneová (8-It.) - Pironkovová (Bul.) 6:2, 6:4, Santangelová (It.) - Klöselová (Něm.) 6:3, 7:6 (7:4), Mirzaová (Ind.) - Oprandiová (It.) 6:4, 6:3.