Vaidišová nestačila ve čtvrtfinále v Indian Wells na Kuzněcovovou

INDIAN WELLS

Tenistka Nicole Vaidišová ani ve třetím vzájemném utkání neporazila Světlanu Kuzněcovovou a na turnaji v Indian Wells s ruskou soupeřkou vypadla ve čtvrtfinále. Stejně jako jejich předchozí duely ve Wimbledonu a na Roland Garros musel i čtvrteční zápas rozhodnout třetí set - druhá nasazená Kuzněcovová vyhrála 4:6, 6:3, 6:4.

Souboj nejvýše nasazených hráček, které na turnaji zůstaly, trval téměř dvě hodiny. Sedmnáctiletá Vaidišová ho sice začala vyhranou sadou, za stavu 2:1 ve druhé však nevyužila brejkbol a set ztratila. Hned v prvním gamu rozhodující sady navíc prohrála nasazená šestka své podání a ztrátu už nedohnala.

Poslední reálnou šanci na zvrat měla Vaidišová za stavu 2:3 při podání Kuzněcovové, ale ani tehdy servis soupeřky navzdory brekjbolu neprolomila. Česká jednička ještě v závěru při svém podání odvrátila tři mečboly, v následující hře si už ale vítězka US Open 2004 postup do semifinále pohlídala.