Titul v Miami získala Serena Williamsová

MIAMI

Titul a prémii téměř půl miliónu dolarů získala na tenisovém turnaji v Miami Serena Williamsová. A to i přes to, že v prvním setu finále s Justine Heninovou z Belgie dostala takzvaného "kanára". Nakonec se však Američanka radovala z výhry po sadách 0:6, 7:5 a 6:3.

Po prvním setu, který Heninová vyhrála bez většího odporu za 26 minut, nezačala americká tenistka dobře ani druhou sadu. V ní s nejvýše nasazenou hráčkou prohrávala už 3:5, dokázala ale odvrátit dva mečboly a výsledek otočila.

To ji nastartovalo a ve třetí sadě se brzy ujala třígamového vedení, tentokrát se ale comeback podařil belgické světové jedničce, která dokázala vyrovnat. Pak ale opět začala úřadovat pětadvacetiletá vítězka letošního Australian Open a zápas bez dalšího zaváhání rozhodla.

Pro Heninovou byla sobotní prohra teprve druhou v sezóně, Williamsová, která v Miami vyhrála už počtvrté, naopak prodloužila vlastní sérii neporazitelnosti na 13 zápasů.