Rusky míří za postupem do semifinále Fed Cupu

Ruské tenistky míří na domácí antuce v Lužnikách jasně za postupem do semifinále Fed Cupu. Vítězky týmové soutěže z let 2004 a 2005 vedou po sobotních dvouhrách nad Španělskem 2:0, přičemž favorizované Naďa Petrovová i Světlana Kuzněcovová neztratily ani set. Obhájkyně titulu Italky proti Číně rovněž začaly dobře.

Ruská dvojka Petrovová se v zápase s Anabel Medinaovou rozjížděla pomalu, ale když setřásla nervozitu, zajistila podle očekávání domácímu týmu první bod. "Nějakou chvíli už jsem Fed Cup nehrála, takže jsem úplně zapomněla, jaký je to pocit. Chvíli mně trvalo, než jsem se do toho dostala," přiznala Petrovová.

Pátá hráčka světového žebříčku Kuzněcovová se zdržela na kurtu s Lourdes Dominguezovou ještě méně, vyhrála 6:3 a 6:2.

Italky uklidnila po úvodní dvouhře Tathiana Garbinová, i když se trápila s deblovou specialistkou Sun Tchien Tchien ve třech setech. Francouzkám zajistila vedení 1:0 v duelu s Japonskem Nathalie Dechyová.

Duel amerických tenistek s Belgií odstartovaly v Delary Beach lépe domácí hráčky. rvní bod získala Venus Williamsová, která na tvrdém povrchu porazila Belgičanku Kirsten Flipkensovou za hodinu a šest minut 7:5 a 6:2. Její mladší sestra Serena se na kurtu s Caroline Maesovou zdržela ještě o minutu méně a soupeřku porazila 6:1 a 6:4.

Fed Cup - Světová skupina, 1. kolo
Moskva: Rusko - Španělsko 2:0 po prvním dnu
Petrovová - Medinaová-Garriguesová 6:3, 6:4, Kuzněcovová - Dominguezová-Linová 6:3, 6:2.
Castellaneta: Itálie - Čína 2:0
Garbinová - Sun Tchien Tchien 6:4, 2:6, 6:3, Pennettaová - Pcheng Šuej 0:6, 7:5, 3:0 skreč.
Limoges: Francie - Japonsko 2:0
Dechyová - Sugijamaová 7:5, 6:1, Golovinová - Morigamiová 6:2, 6:4.
Delray Beach: USA - Belgie 2:0
V. Williamsová - Flipkensová 7:5, 6:2, S. Williamsová - Maesová 6:1, 6:4.