Sampras při návratu na kurty vyhrál turnaj veteránů v Bostonu

BOSTON

Pete Sampras poprvé od vítězného loučení na US Open v roce 2002 nastoupil k soutěžním zápasům a hned vyhrál turnaj tenisových veteránů Champions Cup. Ve finále podniku v Bostonu, v jehož průběhu porazil i Čecha Petra Kordu, zvítězil nad krajanem Toddem Martinem. Duel amerických tenistů se za stavu 1:1 na sety rozhodoval až v závěrečném supertie-breaku, který vyhrál Sampras 11:9.

Vítěz čtrnácti grandslamových turnajů v duelech s Kordou, Timem Mayottem, Johnem McEnroem a Martinem ukázal, proč ve svých nejlepších letech vládl světovému tenisu. Ve finále prokázal také velkou psychickou odolnost, když Martinovi za stavu 6:9 v rozhodujícím tiebreaku odvrátil tři mečboly a po pěti míčích za sebou se radoval z vítězství.

Neúspěšný obhájce loňského triumfu v Bostonu Martin ocenil Samprasovu fyzickou kondici. "Je pořád skoro stejně rychlý, jako když hrál závodně. My ostatní jsme se zhoršili více," poznamenal na adresu pětatřicetiletého někdejšího šampióna.

Sampras se od ukončení kariéry staral o své dvě děti, ale také si udržoval kondici hraním basketbalu, plážového volejbalu nebo golfu. I když se vrátil k tenisu, nehodlá objet všech sedm dílů veteránského turné Champions Cup. Za dva týdny však bude hrát v Aténách, kam se vzhledem ke svým řeckým kořenům těší. "Jsem nadšený, že tam mohu vzít kámoše," pochvaloval si.

Na turnajích Outback Champions Series se rozděluje dotace 142 000 dolarů, Sampras navíc jako neporažený vítěz dostal dalších 50 000. Turnaje jsou určeny pro elitní tenisty minulosti. Účastnici museli postoupit do grandslamového finále, být mezi nejlepšími pěti na světě nebo hrát dvouhru ve vítězném týmu z Davisova poháru.