Světová jednička Heninová vyhrála podruhé turnaj ve Varšavě

VARŠAVA

Světová jednička Justine Heninová v odloženém finále turnaje ve Varšavě, které se hrálo až v pondělí kvůli dešti, potvrdila roli favoritky a porazila ukrajinskou tenistku Aljonu Bondarenkovou 6:1 a 6:3. Antukový podnik v polské metropoli tak potřetí za sebou vyhrála Belgičanka, loni triumfovala Kim Clijstersová a před dvěma lety zde zvítězila současná šampiónka.

Heninová si za vítězství odnesla 88 265 dolarů z celkové dotace 600 000. "Včerejší čekání bylo nepříjemné. Poprvé v kariéře se mi stalo, že jsem musela hrát finále až v pondělí ráno. Ale nakonec to dopadlo dobře," řekla na tiskové konferenci čtyřiadvacetiletá Belgičanka po zisku dvaatřicátého titulu v kariéře.

Její o dva roky mladší soupeřka k loňskému triumfu z Lucemburku druhý úspěch nepřidala. Bondarenková letos hrála ve finále podniku WTA poprvé a vylepší své 40. místo v pořadí WTA zřejmě až na 29. pozici. Ukrajinku v pondělí svazovala nervozita.

"Panikařila jsem. Nastoupila jsem proti Justine poprvé a zpočátku se vůbec nemohla chytit. Až ve druhém setu jsem už začala něco hrát," uvedla tenistka, která se však držela jen do stavu 2:2.

VARŠAVA
Dvouhra - finále:
Heninová (1-Belg.) - A. Bondarenková (Ukr.) 6:1, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Duševinová, Perebijnisová (Rus./Ukr.) - Lichovcevová, Vesninová (2-Rus.) 7:5, 3:6, 10:2.