Šafářová postoupila v Berlíně do druhého kola

Česká tenistka Lucie Šafářová postoupila do druhého kola turnaje v Berlíně. Ve svém úvodním utkání porazila Ukrajinku Olgu Savčukovou 6:3, 6:7 a 6:0. Přítelkyně Tomáše Berdycha se s ukrajinskou hráčkou na berlínské antuce trápila přes dvě hodiny, zápas ale mohla rozhodnout už ve druhém setu.

V něm vedla 5:3 a podávala na vítězství. Savčuková však Šafářové servis sebrala, dokázala vyrovnat a nakonec set vyhrát v tie-breaku. Ztráta však třicátou hráčku světového žebříčku nepoložila, ve třetím setu nedala soupeřce nejmenší šanci a uštědřila Savčukové "kanára".

Ve druhém kole se Šafářová utká s vítězkou souboje Anna Čakvetadzeová - Samantha Stosurová. Na turnaji v Berlíně si mezi sebe tenistky rozdělí 1,340.000 dolarů.

Španěl Nicolas Almagro potvrdil na tenisovém turnaji Masters v Římě roli antukového specialisty a po výhře 7:5 a 6:1 nad Britem Timem Henmanem postoupil do druhého kola. Vítěz nedávného turnaje ve Valencii, kde triumfoval podruhé za sebou, se utká se světovou jedničkou a loňským poraženým finalistou Švýcarem Rogerem Federerem. Na římské antuce se hraje o celkovou dotaci 2,082.500 eur.

BERLÍN:
Dvouhra - 1. kolo:
Šafářová (ČR) - Savčuková (Ukr.) 6:3, 6:7 (6:8), 6:0, Peerová (13-Izr.) - Grönefeldová (Něm.) 6:1, 6:2, Li Na (14-Čína) - Kirilenková (Rus.) 6:1, 3:6, 6:1, Bremondová (Fr.) - Lisická (Něm.) 6:2, 6:1.
ŘÍM:
Ferrero (16-Šp.) - Hrbatý (SR) 3:6, 6:1, 6:4, Almagro (Šp.) - Henman (Brit.) 7:5, 6:1, Tursunov (Rus.) - Björkman (Švéd.) 7:6 (12:10), 3:6, 6:1, Acasuso (Arg.) - Verkerk (Niz.) 6:3, 7:5.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200