Rubriky:

Tenis

Na ECM Prague Open triumfovali Lojda a Morigamiová

13. května 2007 17:34 - PRAHA

Japonská tenistka Akiko Morigamiová vyhrála turnaj ECM Prague Open. V nedělním finále na Štvanici porazila 6:1 a 6:3 nasazenou jedničku Francouzku Marion Bartoliovou, která se potýkala se zraněním stehenního svalu na pravé noze. Český tenista Dušan Lojda naplno využil divokou kartu od pořadatelů a vyhrál mužský challenger v rámci turnaje.

Morigamiové v závěru turnaje usnadnily práci zdravotní problémy soupeřek. Přemožitelce české tenistky Ivety Benešové z prvního kola vzdala v semifinále kvůli zranění třísel Běloruska Victoria Azarenková a ve finále k tomu neměla daleko ani Bartoliová.

Největší papírová favoritka štvanického turnaje se v průběhu prvního setu zranila a po hladké porážce 1:6 odešla do útrob stadiónu na ošetření. Za pár minut přikulhala na dvorec a zdálo se, že utkání nedohraje. Podala ale heroický výkon a Japonka ve snaze o její rozběhání chybovala. I když se v očích Francouzky objevovaly slzy bolesti a bezmoci, hrála ve druhé sadě vyrovnanější partii.

Při velkém zdravotním handicapu však na šestou nasazenou Morigamiovou nestačila a šedesátá hráčka světa získala první turnajový titul v kariéře. Vydělala si díky němu 21 140 dolarů z celkové dotace 145 000.

Její triumf však na tribunách centrálního dvorce sledovala jen hrstka diváků, protože drtivá většina fanoušků dala přednost třetímu setu finále mužského challengeru. V nedělní mužské finálové bitvě po přibližně třech a půl hodinách porazil nakonec Dušan Lojdakrajana Jiřího Vaňka 6:7, 6:2 a 7:6. Vítěz juniorky na loňském US Open letos hraje první sezónu mezi seniory a v žebříčku by se měl z 502. místa posunout zhruba na hranici třetí stovky.

PRAHA
Ženy:
Dvouhra - finále:
Morigamiová (6-Jap.) - Bartoliová (1-Fr.) 6:1, 6:3.
Muži:
Dvouhra - finále:
Lojda - Vaněk (oba ČR) 6:7 (3:7), 6:2, 7:6 (7:5).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..